DEVA Genel Başkanı Ali Babacan Twitter üzerinden yayınladığı videoda AK Partili seçmene seslendi. Babacan, "Meydanlarda montaj videolar gösteren bir Erdoğan var. Etrafında da 90’ların karanlık figürleri var. Devlet Bahçeli, Doğu Perinçek orada. Erdoğan’ın şu anda başında olduğu ittifak, aslında bir 28 Şubat ittifakıdır. Erdoğan, 28 Şubat ittifakının Cumhurbaşkanıdır" dedi.

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan Twitter üzerinden yayınladığı videoda AK Partili seçmene seslendi. Babacan kuruculuğunu yaptığı AK Parti'den neden ayrıldığına değinerek, "yanlışlara itiraz ettim. İsrafa karşı çıktım. Yalan siyasetini kabul etmedim. Çünkü, ben yoksulluğu bu millete reva görmedim. Bir avuç insan zenginleşsin de, altta kalanın canı çıksın, demedim. ‘Haksa, herkes için hak’, ‘adaletse, herkes için adalet’ şiarımdan bir an dahi vazgeçmedim" dedi.

AK Partili seçmene seslenen Babacan, "Gittikçe artan israfı, talanı, yalanı onaylamış olacaksınız. Erdoğan’a destek verirseniz, bunun sorumluluğunu hep taşıyacaksınız. Bu sorumluluk, vicdanınızda hep sizinle yaşayacak. Buna geçit vermeyin dostlarım. 28 Şubatçıların zihniyetine, diline bürünen bu ittifaka geçit vermeyin" ifadelerini kullandı.

Babacan'ın mesajı şöyle:

“Sevgili AK Partili kardeşlerim, ben Sayın Erdoğan’la birlikte, 2001 yılında AK Parti’yi kuran çekirdek ekipteydim. Bugünkü Erdoğan, yola beraber çıktığımız kişi değil. Benim beraber yola çıktığım o kişi konuşunca doğruyu söylerdi, kul hakkına dikkat ederdi, iftira atmazdı. Öfkeyle, nefretle yönetmezdi, bir inat uğruna ülkeyi ateşe atmazdı. Oy kazanmak için, sosyal medyadan, WhatsApp gruplarından yalanların yayılmasına göz yummazdı.

‘EZİLEN MİLYONLARIN SESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIK’

AK Parti’yi kurduğumuz gün, 90’lı yılların ve 28 Şubat’ın karanlığına karşı bir mücadele başlatmıştık. Ezilen milyonların sesini yükseltmek için yola çıkmıştık. Yapmadık mı? Her türlü vesayetle mücadele etmedik mi? ‘Cahil halk’, ‘makarnacı-kömürcü halk’ diye küçümseyenlerin sesini azaltmadık mı? ‘Göbeğini kaşıyan adam’ diye aşağılanan vatandaşımızın onurunu yükseltmedik mi? Anadolu ve Trakya halkını zenginleştirmedik mi? Kadınların başındaki örtüye bakıp ‘örümcek kafalı’, ‘sıkmabaş’ diyenlere kılık kıyafet özgürlüğünü öğretmedik mi? ‘Halk doldurdu, vatandaş denize giremiyor’ diyenlere rağmen sahillerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunmadık mı? Bunları beraber yaptık.

‘NİÇİN KURUCUSU OLDUĞUM BU PARTİDEN AYRILDIM?’

O yıllardaki zenginleşmeyi, özgürleşmeyi bir düşünün. O güzel günlerdeki kadroları düşünün. O kadrolar nerede şimdi? Neredeler? Ben niçin kurucusu olduğum, gecemi gündüzüme kattığım partiden ayrıldım? Cevap vereyim: Çünkü yanlışlara itiraz ettim. İsrafa karşı çıktım. Yalan siyasetini kabul etmedim. Çünkü, ben yoksulluğu bu millete reva görmedim. Bir avuç insan zenginleşsin de, altta kalanın canı çıksın, demedim. ‘Haksa, herkes için hak’, ‘adaletse, herkes için adalet’ şiarımdan bir an dahi vazgeçmedim.

‘ERDOĞAN, 28 ŞUBAT İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANIDIR’

Bugün, size meydanlarda montaj videolar gösteren bir Erdoğan var. Etrafında da 90’ların karanlık figürleri var. Devlet Bahçeli orada, Doğu Perinçek orada. Erdoğan’ın şu anda başında olduğu ittifak, aslında bir 28 Şubat ittifakıdır. Erdoğan, 28 Şubat ittifakının Cumhurbaşkanıdır.

‘28 ŞUBATÇILARIN ZİHNİYETİNE BÜRÜNEN BU İTTİFAKA GEÇİT VERMEYİN’

Bunca yalan, haksızlık ve zulme battıktan sonra Erdoğan nereye gidiyor; hiç düşündünüz mü? Bugün Erdoğan’a oy verirseniz her türlü yanlışı, her türlü hukuksuzluğu, yokluğu, yoksulluğu onaylamış olacaksınız. Gittikçe artan israfı, talanı, yalanı onaylamış olacaksınız. Erdoğan’a destek verirseniz, bunun sorumluluğunu hep taşıyacaksınız. Bu sorumluluk, vicdanınızda hep sizinle yaşayacak. Buna geçit vermeyin dostlarım. 28 Şubatçıların zihniyetine, diline bürünen bu ittifaka geçit vermeyin.

‘KILIÇDAROĞLU’NA OY VERİRSENİZ ELEŞTİREBİLECEKSİNİZ’

Önümüzdeki pazar günü, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verirseniz; yarın yanlış gördüklerinizi, içinize sinmeyenleri eleştirebileceksiniz. Bizler orada olacağız, hata olursa eksik olursa hep beraber düzelteceğiz. Meclisteki milletvekilleri ile yönetenleri sürekli olarak denetleyebileceksiniz.

‘GELİN, SESSİZ DEVRİMİ YAPALIM’

Herkesin görüşlerini rahatça ifade edebileceği, herkesin özgürce eleştirilerini dile getirebileceği bir ülke inşa edeceğiz. Sizin, yönetimde söz sahibi olacağınız bir ülke inşa edeceğiz. Tekrar ediyorum; gelin 21 yıl önceki gibi bir kere daha, yine beraberce, yine sizlerle el ele hak için, adalet için sandıkta sessiz devrimi yapalım.

‘GELİN, KRİZİ 6 AY İÇİNDE SİLELİM’

Gelin, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında, yeniden ‘herkes için adalet’ diyelim. Bu yaşadığımız krizi de en geç 6 ay içinde silelim. 2 senede enflasyonu tekrar tek haneye düşürelim. Gelin, hep beraber zenginleşelim.”