İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bin 91'ye yükselirken, Türkiye'nin İsrail ile Mart ayında 437 milyon dolarlık ihracat yapmasına tepkiler yükselmeye devam ediyor. Gazze'deki insanlara tıbbi yardım sağlayan Op. Dr. Taner Kamacı, Gazzelilerin sitemini dile getirdi. Kamacı, 'Bu savaşta neden yanımızda olmadılar. Neden bu savaşı durdurmak için bir adım atmıyorlar. En azından neden ticareti durdurmuyorlar? diye sitem ettiler" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'dan Gazze'ye gönüllü olarak giden ve yaklaşık 3 hafta boyunca bombardıman altındaki insanlara tıbbi yardım sağlayan Op. Dr. Taner Kamacı, Gazze'den döndü. Kamacı, Gazze'deki inanılmaz zorluklara ve yaşanan dramatik anlara tanık olurken, Gazzelilerin Türkiye'ye yönelik kırgınlıklarını da aktardı.

Kamacı, İsrail ordusunun özellikle sahur ve iftar vakitlerinde sivil halkın yoğun olduğu zamanları seçerek bombardıman yaptığını belirtti. Bu saldırılarda ağırlıklı olarak çocukların ve masum sivillerin hedef alındığını, Gazze'deki hastanelerin bu saldırılardan nasibini aldığını anlattı.

Emeklinin Maaşı Pula Döndü: Emekli 5 Ayda 3.651 TL Kaybetti Emeklinin Maaşı Pula Döndü: Emekli 5 Ayda 3.651 TL Kaybetti

'İSRAİL ÇOCUKLARLA SAVAŞIYOR'

Kamacı, "İsrail bildiğin masum, sivil, çocukları hedef alıyor. Direkt evleri bombalıyor" diyerek, yaşananların bir soykırım olduğunu vurguladı. Gazze'de çocukların ağır yaralı olarak hastanelere getirildiğini, ancak artık acıya tepkisiz kaldıklarını anlattı.

GAZZELİLERİN TÜRKİYE'YE KIRGINLIĞI

Karar'dan Berfu Kargı'nın haberine göre, Gazzelilerin Türkiye'ye yönelik kırgınlığını dile getiren Kamacı, "Bu sefer biraz kırgınlardı. 'Bu savaşta neden yanımızda olmadılar. Neden bu savaşı durdurmak için bir adım atmıyorlar. En azından neden ticareti durdurmuyorlar. Bizi burada açlıktan öldürmeye çalışan bir devlete neden meyve sebze gönderiyorlar. Bize çelikten yapılmış bombaları başımıza atarken, neden onlara çelik gönderiyorlar. Evlerimizi başlarımıza yıkarken, onlara yeni evler yapmaları için neden çimento gönderiyorsunuz?' diye sitem ettiler" ifadelerini kullandı.