Türkiye'de beslenmeden barınmaya, eğitimden eğlenmeye kadar her alanda hayat pahalılığı gözle görülür bir şekilde artarken vatandaşlar aldıkları maaşlarla yaşama tutunmaya çalışıyor. Osmaniye'deki semt pazarında alışveriş yapan vatandaşlar pahalılığa isyan etti. Emekli öğretmen, "Bir domates olmuş 40 lira. Hangi fakir fukara alıp da verecek bu parayı da bu domatesi yiyecek. Herkes acından ölüyor" derken pazarcı, "Bazılarına ben bedava veriyorum. 5 liraya maydanoz alamıyor." diye konuştu.

Artan enflasyon ve hayat pahalılığı vatandaşın belini büktü. Markete, pazara çıktığında her seferinde daha yüksek fiyatlarla karşılaşan vatandaşlar artık temel ihtiyaç ürünlerini alırken bile iki kere düşünüyor.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki semt pazarında alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar pahalılıktan şikayet etti. Kimisi "Herkes acından ölüyor" diyerek isyan ederken kimisi ürünleri azar azar alabildiğini söyledi. Pazarcı ise vatandaşların 5 liralık maydanozu bile alamadığını, bazı müşterilerine bedava verdiğini aktardı.

'GÜNAH DEĞİL Mİ BU EMEKLİLERE?'

Pazardan alışveriş yapmaya çalışan bir emekli öğretmen şöyle konuştu:

"Hiç memnun değilim. Bunu bir defa şu etiketleri düşürmeleri lazım. Günah değil mi bu emeklilere? Yazık değil mi fakir fukaraya? Biraz düşürsün artık bunu devlet. Evet emekliyim, 24 yılımı vermişim, bu kadar memurları yetiştiren öğretmenler böyle de harcanması mı lazım? Yazık günah ya. Buna bir el koysunlar. Bir domates olmuş 40 lira. Hangi fakir fukara alıp da verecek bu parayı da bu domatesi yiyecek. Herkes acından ölüyor."

'AZ ALIYORUZ BİRER KİLO'

Başka bir vatandaş, "Eşya da pahalı ne yapayım ben? Sebze de pahalı. Bir patates aldım ekmek için sadece. Ne yapayım artıyor. Para da artıyor fiyat da artıyor" derken; bir diğer vatandaş ise, "Az alıyoruz yani birer kilo" diye konuştu.

'BAZILARINA BEDAVA VERİYORUM'

Karar'da yer alan habere göre, Pazarcı ise, "Millete Allah yardım etsin. Bazılarına ben bedava veriyorum. Ne yapayım alamıyor kadıncağız, 5 liraya maydanoz alamıyor" dedi.