Sel felaketinin 13 can aldığı Şanlıurfa’da suyun çekilmesi için pompa değil kepçe kullanılmasına tepki yağdı. CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, o anların görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Deprem felaketinin ardından dün selin de vurduğu Şanlıurfa’da suyun çekilmesi için pompanın değil kepçenin kullanılması tepkilere neden oldu. CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla müdahalenin yetersiz olduğunu vurgularken, “2.5 Milyon insanın yaşadığı #Şanlıurfa’da yapılan çalışma; kepçeyle su boşaltılıyor! Takdiri milletimize bırakıyorum…” ifadelerini kullandı.

'İNSAN YAPIMI BİR FELAKET'

Görüntüye sosyal medyada da eleştiri yağdı. Birçok kullanıcı müdahalenin yanlışlığına vurgu yaparken, DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu da tepkisini şöyle gösterdi:

“Bu doğal bir felaket değil! Aksine insan yapımı bir felaket! Yolsuz belediyeler, düzensiz-plansız şehircilik politikaları ve kötü altyapı, yağmur gibi doğal bir olayı işte böyle bir felakete dönüştürüyor. İktidarın yanlışlarının bedelini bu halk canıyla ve malıyla ödüyor.”