Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında kameralar önünde Genel Kurul'a katılmayan milletvekillerini azarladı: Bu millet hakkını size helal etmez. Eğer kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum.

Erdoğan kameralar önünde AKP'li vekillerin toplantılara katılmadığını belirterek "Grubumuzun maalesef Genel Kurul’da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim" dedi. Bu konuda üzüldüğünü dile getiren Erdoğan "Bu millet hakkını sizlere helal etmez. Helal etmez." ifadelerini kullandı.

Erdoğan ardından ise " Aldığınız maaşlar haramdır, haram. Bunu da böyle bilin." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip erdoğan, partisinin milletvekillerine ayar verdi. Bazı vekillerin Genel Kurul görüşmelerine katılmadığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

– Üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum. Grubumuzun maalesef Genel Kurul’da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim.

BU MİLLET KENDİ KESESİNDEN MAAŞ VERİYOR

– Bu beni ciddi manada üzmüştür. Değerli arkadaşlar bu millet kendi kasasından kendi kesesinden maaşı veriyor. Ve bu maaşla beraber milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor.

– Ama Genel Kurul’da, yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa, ki dün böyle oldu. Bu millet hakkını sizlere helal etmez. Helal etmez.

GÖREVİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRECEKSİN

– Eğer kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Çünkü bu sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili adayı olmuşsan, arkadaş, burada görevini hakkıyla yerine getireceksin.

– Eğer hakkıyla görevini yerine getirmiyorsan bu millet sana hakkını helal etmez.  Ve aldığınız maaşlar haramdır, haram. Bunu da böyle bilin.