İHA'ların Akıl Hocası Erbakan mı? Bayraktar İHA’lar ve Bir Hatıra... 14 Yıl Önce Erbakan'la Yaşananlar...

Türkiye'nin gururu olan isimlerden Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın Milli Görüş lideri ve 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile olan yakın ilişkisi ortaya çıktı.

İHA'ların Akıl Hocası Erbakan mı? Bayraktar İHA’lar ve Bir Hatıra... 14 Yıl Önce Erbakan'la Yaşananlar...

Dünya, Türkiye'nin 'Bahar Kalkanı Harekatı'nda kullandığı SİHA'ları konuşurken ile Milli Görüş lideri ve 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile SİHA'ların mimarı olan Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın yakın ilişkisi ortaya çıktı.

“SELÇUK’U DA ALSIN ACİL OLARAK BURAYA GELSİN”

Millî Gazete yazarı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Erbakan Hoca ve Selçuk Bayraktar'a ilişkin olarak yaşadığı bir olayı anlattı. 2006 yılında Müslüman Topluluklar Birliği Toplantısı'nı düzenlediklerini ve program esnasında Erbakan Hoca'nın kendilerini çağırdığını söyleyen Kaya, Erbakan Hoca'nın “Çabuk Özdemir’i (Bayraktar) bulun. Selçuk’u da alsın acil olarak buraya gelsin” ifadelerini kullandığını söyledi.

Erbakan'ın direktifi sonucunda hemen Selçuk Bayraktar'ın babası Özdemir Bayraktar'ı aradıklarını söyleyen Kaya, Özdemir Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'ın hemen geldiğini kaydetti. Mustafa Kaya, Erbakan Hoca'nın Selçuk Bayraktar'a “Selçuk bilgisayarını aç. Sunumu burada yapacaksın” dediğini aktararak şu ifadeleri kullandı:

"Selçuk Bey İHA’ların elle fırlatılanları dahil ilk prototiplerinin görüntülerini ve teknik detaylarını İngilizce olarak anlatmaya başladı. Çünkü salondakilerin yüzde 80’i çeşitli İslam ülkeleri ve diğer ülkelerden gelen temsilcilerdi. Selçuk bey konusuna hakimdi. Sunumu çok iyiydi.

Sunum sonrası Erbakan Hocamız salona döndü. “Ağır sanayi trenini maalesef kaçırdık. Şimdi ülkelerinizde bu türden yüksek teknoloji projelerine destek vermelisiniz. Bir ülkenin şu kadar uçak gemisi varsa, siz o sayıyı yakalayana kadar onlar daha fazlasını yapar” dedi."

"ANLADIK Kİ ERBAKAN HOCAMIZ SELÇUK BEY’İN ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORDU"

Millî Gazete yazarı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Erbakan Hoca ve Selçuk Bayraktar'a dair anlattığı olayda dikkat çeken ifadeler kullandı. O gün Erbakan Hoca'nın Selçuk Bayraktar'ın çalışmalarını yakından takip ettiğini anladıklarını söyleyen Kaya, "O sıralarda Türkiye İsrail’den Heron, ABD’den Predator alıyordu. Her ikisi de işimizi görmüyordu. Ancak hükümeti projenin önemine ikna etmek çok kolay olmadı. Sonuçta hükümet projeye geç de olsa sahip çıktı. Doğrusunu yaptı." dedi.

"BAYRAKTAR GİBİ ŞİRKETLERE SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR"

Mustafa Kaya paylaşımında Bayraktar gibi şirketlere sahip çıkmanın gerekliliğini belirtti. Gerçekleştirilen işlerin Selçuk Bey’in akrabalık ilişkileriyle değerlendirilecek bir proje olmadığını da vurgulayan Kaya, "Dün Vecihi Hürkuş, Nuri Demirağ, Nuri Killigil, Osman Nuri Koçtürk neyse aslında Özdemir Bayraktar da odur." dedi.

Mustafa Kaya paylaşımını şu ifadelerle sonlandırdı:

"İktidarlar gelir gider. Ancak bu milletin hayrına olan ve hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun ülkemizin ortak değerine dönüşen her girişim desteği sonuna kadar hak eder. Dünün yanlışlarından ders almak ve Bayraktar gibi şirketlere sahip çıkmak boynumuzun borcudur."

Millî Gazete yazarı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya'nın paylaşımının tamamı şu şekilde:

Bayraktar İHA’lar ve Bir Hatıra...
Yıl 2006 idi. Müslüman Topluluklar Birliği Toplantısı’nı İstanbul Cevahir Otel’de düzenliyorduk. Erbakan Hocamız bizi çağırdı. Programda olmamasına rağmen “Çabuk Özdemir’i (Bayraktar) bulun. Selçuk’u da alsın acil olarak buraya gelsin” dedi.
Özdemir Ağabey’i aradık. Hemen dedi. Koşturarak geldiğinden salona girmeden önce nefes nefese kaldığına bizzat şahidim. Salona beraber geçtik. Hocamız “Selçuk bilgisayarını aç. Sunumu burada yapacaksın” dedi. Biz daha sunumun içeriğini bilmiyorduk. Hazırlıklar bitti. Sunum başladı.
Selçuk Bey İHA’ların elle fırlatılanları dahil ilk prototiplerinin görüntülerini ve teknik detaylarını İngilizce olarak anlatmaya başladı. Çünkü salondakilerin yüzde 80’i çeşitli İslam ülkeleri ve diğer ülkelerden gelen temsilcilerdi. Selçuk bey konusuna hakimdi. Sunumu çok iyiydi.
Sunum sonrası Erbakan Hocamız salona döndü. “Ağır sanayi trenini maalesef kaçırdık. Şimdi ülkelerinizde bu türden yüksek teknoloji projelerine destek vermelisiniz. Bir ülkenin şu kadar uçak gemisi varsa, siz o sayıyı yakalayana kadar onlar daha fazlasını yapar” dedi.
Biz o gün anladık ki bugün fotoğrafları çıktığı gibi Erbakan Hocamız Selçuk bey’in çalışmalarını yakından takip ediyordu. O sıralarda Türkiye İsrail’den Heron, ABD’den Predator alıyordu. Her ikisi de işimizi görmüyordu. Ancak hükümeti projenin önemine ikna etmek çok kolay olmadı.
Sonuçta hükümet projeye geç de olsa sahip çıktı. Doğrusunu yaptı. Dün Vecihi Hürkuş,Nuri Demirağ, Nuri Killigil, Osman Nuri Koçtürk neyse aslında Özdemir Bayraktar da odur. Ayrıca İHA’lar Selçuk Bey’in akrabalık ilişkileriyle değerlendirilecek bir proje de değildir.
İktidarlar gelir gider. Ancak bu milletin hayrına olan ve hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun ülkemizin ortak değerine dönüşen her girişim desteği sonuna kadar hak eder. Dünün yanlışlarından ders almak ve Bayraktar gibi şirketlere sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER