Bodrum'un Cennetkoy'u tam gaz betona boğulmaya devam ediyor. Çok tartışılan Cengiz Holding'in projesinin ardından bölgede iki proje daha hayata geçiriliyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy Mahallesi’ndeki Cennetkoy'da bulunan Gökburun Yarımadası’nda Cengiz Holding’in tepki çeken turistik tesisi ve lüks rezidans inşaatların için ÇED gerekli değildir raporunun ardından bu kez de bitişikteki arkeolojik ve doğal sit alanında Hattat Holding’in ‘Turizm Konaklama Tesisi’ için ÇED süreci başlatıldığı ortaya çıktı.

Bodrum'un 'Cennet'inde Cengiz'den sonra sıra Stay ve Hattat'ta... - Sözcü

MALİYETİ 720 MİLYON

Hattat Bodrum Turizm Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan, 109 oda ve 280 yatak kapasiteli Turizm Konaklama Tesisi'nin maliyetinin 720 milyon lira olacağı belirtildi.

3. Derece Arkeolojik SİT ve 2. Derece Doğal SİT alanında kalan projede 109 oda ve 280 yatak kapasiteli Turizm Konaklama Tesisi projesi yapılması için inşaatlara başlanacağı belirtildi.

ALIŞILMADIK MİMARİ

Hattat'ın projesinin yanı sıra Cennetkoy'da lüks bir otel zincirinin yeni tesisini açmaya hazırlandığı belirtildi.

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre,  Muzaffer Yıldırım'ın sahibi olduğu The Stay Grubu’nun yeni projesi Bobo by The Stay, Gölköy Mahallesi’ndeki Cennet Koyu’nda, haziran ayında hizmet vermeye başlayacağını duyuruldu. 

AKP'li Sordu: Bundan Büyük Kayıp mı Olur? "Kılıçdaroğlu Önde Erdoğan Sonra Geliyor" AKP'li Sordu: Bundan Büyük Kayıp mı Olur? "Kılıçdaroğlu Önde Erdoğan Sonra Geliyor"

Zeytinliğin içerisinde denize sıfır konumuyla dikkat çeken projede Bodrum'da pek alışık olunmayan endüstriyel tasarımıyla dikkat çekiyor. 24 odası, 3 farklı konseptte restoranları, spa & fitness alanı ve 2 plajı ile olan projenin sahili 'özel bir vaha' olarak pazarlanıyor.