Adıyaman'da bir depremzede, ihtiyaç ve sorunlarını dinlemeye gelen DEVA Partisi lideri Babacan'a "Devlet bana iki gün lazım. Bir; benim sınırlarımı korumada ve güvenliğimi almada. İkincisi, böyle bir felakette ilk günde benim yanımda bulunması gerekirdi" diyerek, kimsenin onlara sahip çıkmadığını söyledi.

Türkiye, 10 ili yerle bir eden deprem felaketinin acısını yaşarken, bölgelerden yardım çığlıkları gelmeye de devam ediyor. Son olarak, Adıyaman’da afet bölgesini ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın konuştuğu bir depremzede, devletin yanlarında olmadığını vurgulayarak isyan etti.

'KİMSE BİZE SAHİP ÇIKMADI'

"Devletin dış mahallelere bir iğne ağırlığında yardımı olmamış. Sadece Atatürk Bulvarı'na gitmişler, bunu da neden yaptıklarını herkes biliyor. Ama biz de insanız" diyen depremzede, şunları söyledi:

“Halkımızdan memnunuz, halkımız yemeğimizi, battaniyemizi veriyor. Devlet asıl yanımızda olmalıydı ama. Devlet bana iki gün lazım. Bir; benim sınırlarımı korumada ve güvenliğimi almada. İkincisi, böyle bir felakette ilk günde benim yanımda bulunması gerekirdi. Kimse bize sahip çıkmadı.”