Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz, bugünkü köşe yazısında AK Partili yetkililerden, vekillerine yapılan Saadet Partisi uyarısını yazdı. Saadet Partisi TBMM'de grup kurduğu için mecliste bazı değişiklikler olduğunu yazan Öksüz, "İktidar partisi Meclis Grup yetkilileri, iktidar partisi milletvekillerine şu nasihatte bulunuyorlarmış; 'Sakın ola, Saadet’li milletvekilleri ile tartışmaya, söz düellosuna girmeyin, polemiklere dalmayın! Saadet’li milletvekilleri kürsüde konuşurken oturduğunuz yerden sakın laf atmayın! Onlar nasılsa belli bir süre konuştuktan sonra yorulup susacaklardır!..' " yazdı.

"HANGİ DÖNEMDE DÜSTURUNDAN GERİ DURMUŞ?"

"Bir şeyi unutuyorlar, sanki" tespitinde bulunan Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz, "TBMM’de grup kursun ya da kurmasın… Meclis’te temsil edilsin ya da edilmesin… Milletvekili olsun ya da olmasın…Yarım asrı deviren Milli Görüş bugüne kadar hangi dönemde yorulmuş ve de susmuş! Milli Görüş hangi dönemde, “Emr-i bil maruf nehyi anil münker-yani iyiliği emredip kötülükten men etmek” düsturundan geri durmuş?" görüşünü savundu.

İşte, Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz'ün o yazısı:

SAKIN HA, SAADET’Lİ VEKİLLERLE TARTIŞMAYA GİRMEYİN!

Saadet Partisi TBMM’de grup kurduğu için değişen bir şey daha var! Bu son derece çarpıcı bir  değişim!

TBMM kulislerinden yansıyan bir değişim…

Denilgelere göre; iktidar partisi Meclis Grup yetkilileri, iktidar partisi milletvekillerine şu nasihatte bulunuyorlarmış;

* “Sakın ola, Saadet’li milletvekilleri ile tartışmaya, söz düellosuna girmeyin, polemiklere dalmayın! Saadet’li milletvekilleri kürsüde konuşurken oturduğunuz yerden sakın laf atmayın! Onlar nasılsa belli bir süre konuştuktan sonra yorulup susacaklardır!..”

***

Bir şeyi unutuyorlar, sanki;

TBMM’de grup kursun ya da kurmasın… Meclis’te temsil edilsin ya da edilmesin… Milletvekili olsun ya da olmasın…

* Yarım asrı deviren Milli Görüş bugüne kadar hangi dönemde yorulmuş ve de susmuş!

* Milli Görüş hangi dönemde, “Emr-i bil maruf nehyi anil münker-yani iyiliği emredip kötülükten men etmek” düsturundan geri durmuş?