“Ne kadar Güzel İnsanlar, Bunlarla Anlaşmak Çok Kolay''

Japonya'nın Osak şehrinde gerçekleştirilen G-20 zirvesinde liderler heyetleriyle birlikte karşılıklı görüşmeler gerçekleştirdi. Bir türlü  çözüme kavuşturulamayan S-400 sorunu için de ABD ile Türk heyeti Osaka'da biraraya geldi.

“Ne kadar Güzel İnsanlar, Bunlarla Anlaşmak Çok Kolay''

Trump Türk heyetini Hollywood yıldızlarına benzetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la S-400 gerilimini düşüren ABD Başkanı Donald Trump’ın alaycı dili dikkat çekti.

Japonya'nın Osak şehrinde gerçekleştirilen G-20 zirvesinde liderler heyetleriyle birlikte karşılıklı görüşmeler gerçekleştirdi. Bir türlü  çözüme kavuşturulamayan S-400 sorunu için de ABD ile Türk heyeti Osaka'da biraraya geldi. Görüşmeler esnasında ABD Başkanı Donald Trump'ın Türk heyetine söylediği sözler dikkatlerden kaçmadı.

"BU KADAR GÜZEL İNSANI HOLLYWOOD SETİNDE BULAMAZSINIZ"

Milli gazete'nin haberine göre,Trump S-400 krizinde topu Obama’ya attı. Trump, kameralar önündeki sözlerine karşın Washington’ın “sorunlu konular, kaygılıyız” vurgusu öne çıktı. Trump’ın, “Ne kadar güzel insanlar. Bunlarla anlaşmak çok kolay. Hiçbir Hollywood setinde bu kadar güzel insanı bir arada bulamazsınız” sözlerini Türk heyeti gülerek karşıladı.

Rus savunma sistemi S-400 ile F-35 krizinin masaya yatırıldığı görüşmeye ilişkin  Ankara stratejik ortaklık vurgusuyla ‘ABD yaptırımı olmayacak’ beklentisini dile getirdi. Trump’ın kendisiyle, Beyaz Saray ise farklı vurgularla adeta top çevirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 18:12

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER