Kendi Geçmişlerini Unutan Yandaş İsimlerin O Fotoğrafları Yeniden Gündemde, Neden mi...?

26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u "FETÖ'cüleri kayırmakla" itham eden Sabah yazarı Şebnem Bursalı'nın, Pensilvanya'da FETÖ lideri Fethullah Gülen'e yaptığı ziyaretin görüntüleri tekrar gündeme geldi...

Kendi Geçmişlerini Unutan Yandaş İsimlerin O Fotoğrafları Yeniden Gündemde, Neden mi...?

26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u "FETÖ'cüleri kayırmakla" itham eden Sabah yazarı Şebnem Bursalı'nın, Pensilvanya'da FETÖ lideri Fethullah Gülen'e yaptığı ziyaretin görüntüleri tekrar gündeme geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz, "FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmalarıyla gündeme gelen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u 'FETÖ'yü kayırmakla' suçlayan Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı'nın 2012 yılında Pensilvanya'ya giderek Gülen'i ziyaret ettiğini yazdı. 

Saymaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Şebnem Bursalı, İlker Başbuğ’a 'Bilerek veya bilmeyerek FETÖ’cülere mi alan ve kadro açtınız?' diye soruyor. Bursalı’nın FETÖ’yü kayırmakla suçladığı Başbuğ, Ocak 2012’de FETÖ tarafından tutuklandı. Bursalı ise Mart 2012’de Pensilvanya’da Gülen’i ziyaret etti. El insaf..." paylaşımında bulundu

ABDÜLKADİR SELVİ DE YAZDI

Dahası Şebnem Bursalı’nın yanı sıra Hürriyet gazetesi yazar Abdülkadir Selvi de “İlker Başbuğ, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde FETÖ’yle değil, AK Parti ile mücadele etti” diyerek Başbuğ’u hedef aldı.

Halbuki aynı isim de Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret etmişti. Selvi o fotoğrafı, “Gün gelir siz Hocaefendi ile bir fotoğraf karesini suç delili gibi sunabilirsiniz ama benim bu fotoğraftan dolayı en ufak bir rahatsızlığım yoktur. Ben Allah dostu olarak gördüğüm bir insanı ziyaret ettim. Bir Hocaefendi ile görüştüğümü düşündüm. Ama şimdi görüyorum ki, birileri orada bize tuzak kurmanın peşindelermiş” sözleriyle açıklamıştı.

İşte o fotoğraflar:

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER