Kapalı Kapılar Ardında Tasfiyeler Yapılıyor: “Emekli mi Edildiniz Yoksa Tasfiye mi?”

Erdoğan tarafından onaylanan kararla emekli edilen general Ali Demir'den dikkat çeken sözler: "Teğmen rütbesini Gülen'in taktığı Serdar Atasoy general oluyorsa, tehlikenin bitmediği anlaşılıyor..."

GÜNCEL 10.02.2021, 15:57
Kapalı Kapılar Ardında Tasfiyeler Yapılıyor: “Emekli mi Edildiniz Yoksa Tasfiye mi?”

2020 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) ile Tuğgeneral olan Serdar Atasoy'un FETÖ bağlantısı tespit edilmişti. İtirafçı olan Atasoy'un 2021 yılına kadar tespit edilememesi tartışmalara neden olmuştu.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, bugünkü köşesinde, "Bir el FETÖ ile mücadele edenlerden rövanş alıyor" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Erkin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfi kararları ile emekli edilen general Ali Demir'le konuştu. FETÖ’nün kumpas davaları ile 3.5 yıl hapiste kalan Demir, “Emekli mi edildiniz yoksa tasfiye mi?” sorusuna, “Tasfiye tabii ki… Yıl olmuş 2020… Ardışık aramadan FETÖ'cü olduğu tespit edilen ve teğmen rütbesini Gülen'in taktığı Serdar Atasoy general oluyorsa, tehlikenin bitmediği anlaşılıyor" dedi.

Serdar Atasoy'un tuğgeneralliğe kadar terfi etmesi için, "FETÖ, personel, istihbarat, muhabere teşkilatlarındaki yerlerini muhafaza etmeye ve buralara tekrar sızmaya her zaman özel bir önem vermiştir. Görülüyor ki… Bu örnek sızma girişimlerinden biri. Yarın ne tür bir sürprizle karşılayacağımızı bilmiyoruz!" diyen Demir, kendisi dışında FETÖ'cülere karşı mücadele eden komutanların nasıl emekli edildiğini anlattı.

Aytunç Erkin'in yazısı şu şekilde:

"Teğmen rütbesini Gülen’in taktığı generalin terfi ettiği 2020 yılı YAŞ’ı sonrası 'emekli' edilen general Ali Demir Sözcü’ye konuştu:

Ali Demir'e, “Emekli mi edildiniz yoksa tasfiye mi?” diye sorduğumda başlıktaki yanıtı verdi ve çok net konuştu: “Tasfiye tabii ki… Yıl olmuş 2020… Ardışık aramadan FETÖ'cü olduğu tespit edilen ve teğmen rütbesini Gülen'in taktığı Serdar Atasoy general oluyorsa, tehlikenin bitmediği anlaşılıyor. Atasoy, kılcal damara sızma girişiminin somut örneği ve delilidir. Yarın ne tür bir sürprizle karşılaşacağımızı bilemiyoruz!”

Tarih 20 Ocak 2010… Taraf Gazetesi, “Fatih Camii bombalanacaktı” manşetiyle kamuoyundaki gerekli algı oluşturuldu. O manşetin ardından FETÖ'cü hakimlerce 16 yıla mahkum olan Tuğgeneral Ali Demir, 3.5 yıl hapis yattı… 15 Temmuz 2016 gecesi… Fetullahçı darbe girişimi başladı ve Jandarma Genel Komutanlığı Cari Harekat Daire Başkanı Jandarma Kurmay Albay Ali Demir, Jandarma Plan Prensip Başkanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu ile Jandarma Kurmay Albay Nurettin Alkan ve Jandarma Kurmay Albay Güven Şağban'ı telefonla arayarak darbe girişiminin olduğunu haber verdi… Jandarma Kurmay Albay Aziz Yılmaz'ın da katılımıyla bahse konu komutanlar, Beştepe Jandarma Genel Komutanlığı kışlasını ele geçiren darbecilerle sabaha kadar çatıştılar… Demir, 2016 yılında tuğgeneral oldu ve 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle emekli edildi! Aynı yılın YAŞ'ında ise Fetullahçı olduğunu itiraf eden, teğmen rütbesini Fetullah Gülen'in taktığını söyleyen Serdar Atasoy tuğgeneralliğe terfi etti!..

‘TEHLİKE BİTMEDİ'

Serdar Atasoy'un terfi almasını kendisinin emekli edilmesini şu cümlelerle değerlendirdi Ali Demir: “Devletimizin geçmiştekilere benzer bir beka problemi yaşamaması için özellikle Silahlı Kuvvetler personelinin sıralı amirleri dışında başka bir makam ve yerden emir ve talimat almaması gerekiyor. Yıl olmuş 2020… Ardışık aramadan FETÖ'cü olduğu tespit edilen ve teğmen rütbesini Gülen'in taktığı Serdar Atasoy general oluyorsa, tehlikenin bitmediği net olarak anlaşılmaktadır. FETÖ, personel, istihbarat, muhabere teşkilatlarındaki yerlerini muhafaza etmeye ve buralara tekrar sızmaya her zaman özel bir önem vermiştir. Görülüyor ki… Bu örnek sızma girişimlerinden biri. Yarın ne tür bir sürprizle karşılayacağımızı bilmiyoruz!”

GENERAL VELİ TURAN AYRINTISI

Peki… Ali Demir dışında kimler emekli oldu? Söz, Tuğgeneral Demir'de: “Benimle birlikte Jandarma'da FETÖ'cülere direnen isimler emekli oldu… Ahmet Hacıoğlu generalimiz, Albay Aziz Yılmaz, Albay Güven Şağban… Sadece bir kişi emekli edilmedi Nurettin Alkan. O da darbecilerin açtığı ateşle kolundan yaralanan komutan… Bakın… 15 Temmuz'dan sonra… Genelkurmay karargahındaki olaylarla ilgili olarak mükemmel düzeyde idari tahkikat raporu hazırlayan Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Nerim Bitlislioğlu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tuğgeneral Orhan Aksoy ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tuğamiral Şafak Duruer de, FETÖ ile etkin bir şekilde mücadele ediyorlardı ki bu isimlerde geçtiğimiz yıllarda emekli edildiler! Bu da düşündürücü! Bir isim daha var: O gece kızımdan telefon geldiği için saat 20.40'ta mesaiden biraz erken çıkarak kısa bir zaman dilimi içinde darbecilere rehin olmaktan kurtuldum! O gece Tuğgeneral Veli Turan Beştepe Jandarma Genel Komutanlığı kışlasında odasında çalışılmakta iken darbeciler tarafından rehin alındı. Darbeciler, Turan komutanı sabaha kadar gözleri kapalı vaziyette konferans salonunun cam kenarına oturtarak, dışarıdan atılacak bir mermi ya da bomba ile ölmelerini istediler. Tuğgeneral Veli Turan da 2017'de emekli edildi… Fetullah'la mücadelede ödün vermeyen bir isimdi.”

‘EMEKLİ DEĞİL TASFİYE EDİLDİK'

Ali Demir'e, “Emekli mi edildiniz yoksa tasfiye mi?” diye sorduğumda yanıtı çok net: “Tasfiye tabii ki… Şu an baktığımda bir el FETÖ ile mücadele edenlerden rövanş alıyorlar. Bizim kahramanız diye bir iddiamız yok. Ancak o gece kimseden emir ve talimat almadan hayatımız pahasına FETÖ'cülere karşı müdahalede bulunduk. Üzerimizden mermiler geçti. Şu anda daha önce yapılan hataların tekrar edilmemesi gerekiyor. Sıtkı sadakatle devletine hizmet edenlere eşit muamele yapılmalı…”

KİME, NE MESAJ VERİLİYOR?

Peki neden tasfiye edildiler: “Devlette süreklilik vardır. Emeklilik olur, ancak sonradan gelenler hizmeti devam ettirir. Ama… Allah korusun 15 Temmuz gibi bir şey olursa… ‘Darbecilere karşı direnenler tasfiye edildiler. Oturun, bekleyin. Sabah kim galip gelirse o tarafa geçin mesajı mı verilmek isteniyor', bilemiyorum. Cumhurbaşkanımıza kim ya da kimler, nasıl bilgi veriliyorlar veya ne tür bir gerçeğe aykırı algı oluşturuyorlar da FETÖ ile mücadele edenler emekli ediliyor orasını da gerçekten bilemiyorum…”

‘15 TEMMUZ DEVAM EDİYOR'

Ali Demir'in şu tespiti çok önemli: “İtirafçı general Serdar Atasoy olayı' kılcal damar' olayıdır… Sessiz sessiz yeraltında bekliyor bu örgüt Bir daha vurguluyorum: 15 Temmuz'dan sonra soruşturma geçirmiş bir isim terfi ettiriliyor, yetmiyor, KKK.lığı istihbaratının başına getiriliyor. 15 Temmuz devam ediyor demektir. Eskiden kumpaslarla bu işleri yapıyorlardı. Şimdi ABD raporlarıyla, RAND, CİMER şikayetlerle vs… Yöntem değiştirdiler! Sorum şu: Serdar Atasoy'u terfi ettirenler kimleri terfi ettirmedi? Tehlikeli bir husus var… Eskiden FETÖ'cüler ne yapıyordu? Sahte belgelerle kumpas davaları açıyorlardı. Şimdi… Kapalı kapılar ardında görüşmeler oluyor ve tasfiyeler yapılıyor. Son sözüm: Personel, istihbarat ve muhabere teşkilatlarına dikkat edilmeli! Çünkü… Örgüt, buraları kimseye bırakmak istemez.”

ABD'li ‘derin' kuruluş RAND raporundan sonra tasfiyeler

Şubat 2020… CIA ve ABD Dışişleri'nin düşünce kuruluşu RAND Corporation bir rapor yayımladı. Raporun adı: “Türkiye'nin Milliyetçi Rotası.” 276 sayfalık raporun 14'üncü sayfasında yer alan “orta kademe askerler rahatsız, yeni bir darbe girişimi bile olabilir” değerlendirilmesi medyada olanca hararetiyle tartışıldı. “Avrasyacı Kemalistler darbe yapacak” yaygarası koparıldı. Ki… Bu kampanyayı yapanların geçmişte FETÖ destekçisi olduğu dikkat çekiciydi. Tuğgeneral Ali Demir'e “Tasfiyelerin RAND raporuyla ilgisi var mı?” diye sordum. Bakın ne yanıt verdi: “Evet, bu raporun etkisi olduğunu düşünüyorum. 18 Şubat 2020'de Soner Yalçın'ın SÖZCÜ'deki yazısından (Kim bu adamlar) sonra RAND raporu benim için daha anlamlı oldu. Bu tespitleri neye dayanarak, nereden alarak yapmışlar? Bu raporda üstü örtülü bir şekilde Atatürkçü subayların darbe yapacağı algısı yapıldı… Kemalist subaylar tehdit midir? Bu düşüncenin tartışılması bile amaçlarına ulaştıklarını gösteriyor. Atatürkçü olmak suç mu? Bu yüzden emekli edildiysem ne mutlu bana!”

Psikolojik harekat raporu

“Rand raporunun kaynağı kim?” dedim: “New York Times, Washington Post, The Wall Street Journal gibi Amerikan medyasının sürekli alıntı yaptığı terör uzmanı RAND çalışanı var: Colin P. Clarke. Clarke'ın bunlara benzer makalelerinde ortak bir imza var: Ahmet S. Yayla. Bu ismi biz nereden tanıyoruz: 2015 yılında ‘hastalık' bahanesiyle ABD'ye giden ve bir daha dönmeyen firari polis müdürü! FETÖ elemanı olduğundan kuşku yok. Öyle ki… ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde yapılan toplantıda 15 Temmuz darbe girişiminin kurgu olduğunu söyledi! Peki Clarke ve Yayla, 15 Temmuz'dan önce darbeyle ilgili deşifre edici haber neden yayınlamadılar. Maksatları dikkatleri başka yere çekmek ve boşalan yerlere kendi adamlarını oturtmak… Bu rapor psikolojik harekat amacıyla hazırlanmıştı ki bence başarılı oldu ve devleti yönetenlerin kafaları karıştırıldı.”

Yorumlar (0)
6
az bulutlu
Namaz Vakti 04 Mart 2021
İmsak 06:03
Güneş 07:27
Öğle 13:21
İkindi 16:30
Akşam 19:05
Yatsı 20:24
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 27 46
6. Gaziantep FK 27 43
7. Alanyaspor 26 42
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Ankaragücü 26 23
20. Denizlispor 26 21
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 26 50
3. Leicester City 27 50
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 25 43
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 25 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 26 30
15. Burnley 27 29
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 27 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Günün Karikatürü Tümü