Erdoğan, ''FETÖ’nün Ülkede Tek Anlaşamadığı Liderin Necmettin Erbakan Olduğunu'' Karamollaoğlu, Erdoğan'ın Samanyolu Tv'de ki Erbakan'a Söylediklerini Hatırlattı...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın Saadet Partisi'ne yönelik asılsız sözlerine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamolaoğlu'ndan çok sert bir cevap geldi.

Erdoğan, ''FETÖ’nün Ülkede Tek Anlaşamadığı Liderin Necmettin Erbakan Olduğunu'' Karamollaoğlu, Erdoğan'ın Samanyolu Tv'de ki Erbakan'a Söylediklerini Hatırlattı...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'de gerçekleştirilen grup toplantısında Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a dair herkesin kabul ettiği bir gerçeği dile getirmişti. Erdoğan, FETÖ’nün ülkede tek anlaşamadığı liderin Necmettin Erbakan olduğunu itiraf etmişti.

Milli Görüş lideri Erbakan'a dair doğru bir söz söyleyen Erdoğan, Saadet Partisi'ne dair ise asılsız sözler sarf etti. Saadet Partisi'nin FETÖ'nün yanında olmakla suçlayan Erdoğan'a Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan çok sert bir cevap geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın Saadet Partisi'ne yönelik asılsız sözlerine dair değerlendirmede bulunan Karamollaoğlu, "El insaf! Yani insan bir şeyler söyler ama söylediklerinin içinde kırıntı da olsa doğruluk payının olması icap eder" dedi.

Erdoğan'ın Samanyolu Tv'ye çıkıp Erbakan hakkında kötü sözler sarf ettiğini hatırlatan Karamollaoğlu, Erdoğan'ın Saadet Partisi'ne yönelik sözlerine de tepki gösterdi. Karamollaoğlu, bir dönem Pensilvanya'dan teklif gelmeden üst makama atamaların gerçekleşemediğini dile getirdi.

Sayın Cumhurbaşkanım STV'de ki Konuşmanızda Erbakan Hocaya Hitaben Bu Aciz Adam Sandalyede,Hastahane Raporları İle Pirim Yapmaya Çalışıyorsun....

https://youtube.com/watch?v=FXiVhsc7Ljg

Karamollaoğlu sözlerini "Daha hayattayken Erbakan hocamızı itham edenler, üzenler şimdi tutup da sanki onun mirasına sahip çıkıyorlarmış gibi bir tavrın içine girmeleri doğru değil." sözleriyle sonlandırdı.

"Erdoğan'ın hocamıza dair sözleri bugün güzel ama biz kendisinin Samanyolu Tv'ye çıkıp 'Şu sandalyedeki aciz insan hala iktidar peşinde, menfaat peşinde' demesini de unutmadık. Kusura bakmasın, ben bunları söylemek istemem ama böyle hitap edince ister istemez bunları da hatırlatma mecburiyeti görüyorum.
Biz kimsenin gayri meşru taleplerine evet demeyiz. Kendisi onlarla beraber on sene birlikte hareket ettiler. Seon üç senesi ihtilaflı geçti, sonunda da bir darbe denemesi patlak verince araları bozuldu. Şimdi tutup bizi onlarla beraber yürüyoruz diye itham ediyorlar. El insaf! Yani insan bir şeyler söyler ama söylediklerinin içinde kırıntı da olsa doğruluk payının olması icap eder.
Biz birisinin üzerine hangi ithamla gidilirse gidilsin hukuken suçlu olduğu tescil edilmediği müddetçe adaletin peşinde oluruz. Biz masum insanların cezalandırılmasına karşıyız. Tarifi kendisi yapmıştı, o tarifi kenara itti şimdi. Bunların başı ihanet, ortası ticaret, altı ibadettir dedi. Bu hükümet onlara iltifat ettiği için onların okullarında çocuklarını okutmak isteyenler oldu, onların gazetelerini alıp okuyanlar oldu, onların bankasına para yatıranlar oldu. Hükümetin teşviği ile yapıldı. Onlar onu yaparken ihanet düşünmediler ben eminim onlar bunu ibadet aşkıyla yaptılar.
Hep söyledik. Pensilvanya'dan bir teklif gelmeden üst makamlara kimse atanamıyordu bir dönem. Biz atamadık ki kendileri atadılar. Onun için ben böyle ithamlarda bulunmayı sayın Cumhurbaşkanı'na yakıştıramıyorum. Kusura bakmasın. Doğru olmayan bir şeyi böyle ortaya koymak hakikaten vebal altına sokar insanı.
Daha hayattayken Erbakan hocamızı itham edenler, üzenler şimdi tutup da sanki onun mirasına sahip çıkıyorlarmış gibi bir tavrın içine girmeleri doğru değil.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 16:21

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER