Erdoğan 'AKP'den Kaçışı ve İstifaları Durdurmak İçin Mektuplu Çözüme Başvurdu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinde yaşanan istifaları önlemek için eski ilçe başkanlarına yönelik bir mektup kaleme aldı.

Erdoğan 'AKP'den Kaçışı ve İstifaları Durdurmak İçin Mektuplu Çözüme Başvurdu

AKP'den istifa eden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi isimlerin, eski partilerine alternatif platformlarda siyaset yaparak AKP'deki bazı milletvekillerini ve belediye başkanlarını transfer etmesi, başta Cumhurbaşkanı ve AKP Genele Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partisinde de rahatsızlıklara neden oluyor.

Babacan'ın şubat ayının son günlerinde açıklaması beklenen siyasi partiye, çok sayıda AKP'li siyasinin geçiş yapma ihtimaline dair söylentiler karşısında, Erdoğan'dan ilginç bir adım geldi ve eski ilçe başkanlarına yönelik bir mektup kaleme aldı.

"AK Parti’de eski-yeni yok" temalı mektupta, Erdoğan, "AK Parti’de yeni-eski diye bir kavram yok, sadece görev değişikliği var. Her AK Partili son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var" ifadelerini kullandı.

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, Erdoğan ilçe başkanlarına gönderdiği mektupta şu satırlara yer verdi:

"Hep birlikte, milletimiz ve yeryüzündeki tüm mazlumlar için umut ışığı haline gelmiş bir davaya hizmet ediyoruz” diyen Erdoğan, “Bu dava, sizin gibi yüreğinde büyük Türkiye idealini taşıyan teşkilat mensuplarımızın omuzlarında yükseliyor ve inşallah yükselmeye de devam edecek. Üstlendiği vazifelerin öneminin bilincinde olan sizler gibi dostlarımız ile omuz omuza çalışmayı nasip ettiği için rabbime ne kadar hamd etsem azdır.
AK Parti gücünü birlik ve beraberliğinden almaktadır. Genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla herkesin elini taşın altına soktuğu bir teşkilatın mensuplarıyız. Bu süreçte kimi zaman önemli sorumluluklar üstlenmemiz, kimi zaman fedakârlıklar yapmamız gerekebiliyor.
AK Parti’de yeni-eski diye bir kavram yoktur, sadece görev değişikliği vardır. Her AK Partili son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz milletimizi layık olduğu yere taşıyacak daha çok vazifemiz var.
Demokrasimizin güçlenmesi, ülkemizin kalkınması için ‘Güçlü Türkiye’ sevdasıyla görev yaparak göstermiş olduğumuz fedakârlık ve özveri için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarımızda Yüce Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum."

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER