Dr. Ali Akben, “Cin Hastanesi” Cin Hastaneleri Açılmasını Önerdi

Ali Akben, “Cin Hastanesi” başlıklı yazısında, “Dünyanın belki ilk ve tek cin hastanesi başşehir Grozni’de. Hastane Müdürü ve aynı zamanda Sağlık Bakan Yardımcısı Davut beyin saatler süren anlatımı ile konu ile ilgili oldukça farklı şeyler öğrendiğimi itiraf etmeliyim.

Dr. Ali Akben, “Cin Hastanesi” Cin Hastaneleri Açılmasını Önerdi

Kendisini “Nörolog Akupunkturist Yardımcı Doçent Dr.” Olarak tanıtan Hükümete yakın Milat gazetesi yazarı Ali Akben, Cin hastanesi önerisinde bulundu. İşte önerilerin detayları:

Ali Akben, “Cin Hastanesi” başlıklı yazısında, “Dünyanın belki ilk ve tek cin hastanesi başşehir Grozni’de. Hastane Müdürü ve aynı zamanda Sağlık Bakan Yardımcısı Davut beyin saatler süren anlatımı ile konu ile ilgili oldukça farklı şeyler öğrendiğimi itiraf etmeliyim. Modern tıp bilimi bu alanda çalışmayı safsata bulsa da birçok kültürde cinlerden kaynaklı hastalıkların olduğu ve farklı tedavi protokollerinin bulunduğu birçoğumuzun malumu” ifadelerini kullandı.

“BİZ HEKİMLERİN SUNACAĞI BAZI ALTERNATİFLER OLMALIDIR”

“Bu açık gerçeklik karşısında cinler hastalık sebebi olur mu gibi zor bir sorunun cevabını vermek biz hekimlere düşüyor” diyen Ali Akben, şöyle devam etti:

“Tipik sara nöbeti gibi seyretmeyen ve farklı nöbetlerle hekimlerin tedavi protokollerine direnen ve tetkik vasıtalarında herhangi bir bulgu vermeyen hastalar var. Bu hastalar, hekimlerden bekledikleri faydayı göremeyince toplumda hoca, medyum, cinci, falcı, ocak gibi isimlerle anılan ve tedavi yetkisi olmayan hekim dışı kişilerden medet ummaya başlıyor. Genellikle cahil cesareti mantığı ile sunulan çoğunlukla mantık dışı sözde tedavilerden hastalarımızın bir kısmının mağduriyeti ile ilgili sayısız örnekler var. Sorunlarını çözememiş İki arada bir derede kalan bu hastalara biz hekimlerin sunacağı bazı alternatifler olmalıdır diye düşünüyorum.”

“ALTERNATİF BAZI UYGULAMALAR SONUÇ VERİYORSA…”

Ali Akben, yazısını şöyle sonlandırdı: “Tüm bilimsel kabul görmüş yöntemlerin aydınlatmadığı bazı nadir hastalıklarda alternatif bazı uygulamalar sonuç veriyorsa ve bu hastalar bu yöntemlerle tedavi olup karşımıza iyileşmiş bir kişi olarak gelebiliyorsa bu durumda hekimlik hassasiyeti ve şüpheciliği ile bunun sebep sonuç ilişkilerini irdelememiz gerekir kanaatindeyim. Sağlık ve mutluluk dileklerimle.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 13:32

Ahmet Kacir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER