Bakan Soylu ‘Polislere Zorunlu Bağış’ Yazısını Doğruladı: Teşkilatın Kendi Arasında Yaptığı Şeyler

“Milli kampanyanın emniyet tarifesi: Polis memurları 100, komiser/amir 150, 4-3-2’nci derece müdürler 250, 1’incisi sınıf müdür 500 TL. Dilekçe doldurmaları istenmiş.

Bakan Soylu ‘Polislere Zorunlu Bağış’ Yazısını Doğruladı: Teşkilatın Kendi Arasında Yaptığı Şeyler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı ‘Biz bize yeteriz’ kampanyası kapsamında emniyet teşkilatında ‘zorunlu bağış toplandığı’ iddialarına ilişkin, “İllerin hatta bölümlerin de kendi aralarında yaptığı şeyler” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ‘Biz BizeYeteriz’ sloganıyla başlattığı dayanışma kampanyası ile ilgili emniyet teşkilatında ‘zorunlu bağış toplandığı’ iddiası ortaya atılmıştı.

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından polislerin maaşlarından zorunlu bağış kesintisi olacağını iddia etti.

Her rütbeden farklı meblağların tahsil edileceğini savunan Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Milli kampanyanın emniyet tarifesi: Polis memurları 100, komiser/amir 150, 4-3-2’nci derece müdürler 250, 1’incisi sınıf müdür 500 TL. Dilekçe doldurmaları istenmiş. 15’inde maaşlarından kesilecek.”

“İLLERİN KENDİ ARALARINDA YAPTIĞI ŞEYLER”

Konuyla ilgili olarak Sözcü’den Deniz Zeyrek’e konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu dilekçelerin, İçişleri Bakanlığı’nın ya da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkezi olarak yaptığı bir şey olmadığını açıkladı ve şunları söyledi:

İllerin hatta bölümlerin de kendi aralarında yaptığı şeyler. Devletin yasal bir kampanyası var ve teşkilat içinde bu şekilde destekte bulunmak isteyen arkadaşlar olabilir.

-Ben buna karışmam. Ancak hiçbir polis de bunu imzalamak zorunda değil.

Tele 1

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER