AKP'li belediyelerde yine akraba ataması: İki damat ve bir kıza iş

Yaptıkları akraba atamaları ile kamuoyunun tepkisini çeken AKP'li belediyelere yenileri eklendi. Manisa'nın büyükşehir ile Soma ve Demirci ilçe belediyelerindeki atamalara tepki var.

AKP'li belediyelerde yine akraba ataması: İki damat ve bir kıza iş

Yerel seçim sürecinde gündeme gelen AKP’li belediyelerde torpilli atama ve akraba kayırmacılığı bitmiyor. Manisa’da Büyükşehir Belediyesi Başkanı AKP’li Cengiz Ergün'ün damadı, Soma Belediye Başkanı AKP'li Ali Tulup'un damadı ve AKP'li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk'un kızı belediye e alındı.

Sözcü'nün haberine göre Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün damadı Engin Anlı Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spilaş A.Ş.'ye genel müdür olarak atandı. Soma Belediye Başkanı AKP'li Ali Tulup'un damadı Yunus Gündoğan, AKP'li Yunusemre Belediyesi'nde işe başladı. AKP'li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk'un kızı Nazlı Selçuk ise AKP'li Şehzadeler Belediyesi'ne özel kalem müdürü olarak atandı.

Konuyu CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel gündeme getirdi. Manisa'daki atamaları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a soran Özel, “Belediye başkanlarının yakınlarını ve akrabalarını işe aldırmaları etik dışı örneklerdendir. Konunun üzerine ivedilikle gidilmelidir” dedi.

Hasan Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER