AK Parti Gençlik Kolları Başkanına Belediye Kıyağı....

31 Mart seçimlerinin ardından, iktidar partisinden muhalefete geçen birçok belediyede, AK Parti yöneticilerinin “bankamatik çalışan” olarak belediyelerde istihdam edildiği ortaya çıkmıştı. Bunlara bir yenisi de Bayramiç’te yapılan tespit ile eklendi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanına Belediye Kıyağı....

AK Parti Bayramiç Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in Çanakkale’nin Bayramiç ilçe Belediyesinde “büro elemanı” olarak istihdam edildiği ancak belediyede hiç çalışmadığı ortaya çıktı.

31 Mart seçimlerinin ardından, iktidar partisinden muhalefete geçen birçok belediyede, AK Parti yöneticilerinin bankamatik çalışan” olarak belediyelerde istihdam edildiği ortaya çıkmıştı. Bunlara bir yenisi de Bayramiç’te yapılan tespit ile eklendi. AK Parti Bayramiç Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in 2018 yılı Haziran ayı itibariyle Bayramiç Belediyesinde “büro elemanı” olarak istihdam edildiği ancak belediyede hiç çalışmadığı ortaya çıktı. Bayramiç Belediyesi, yapılan tespitin hemen ardından avukatları aracılığıyla Bayramiç Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunda, Doğukan Özel ve bu duruma olanak sağlayarak kamu zararı oluşmasına neden olanların tespit edilerek soruşturulmalarını istediği öğrenildi.

Baynamiç’in AK Partili Belediye Başkanı Saadetten Arslan (solda), AKP Bayramiç Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel (Sagda)

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Odatv'den Ahmet Ertan'ın haberine göre, Bayramiç Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bayramiç Belediyesi Personel LTD ŞTİ’ne kayıtlı "büro elemanı" olarak görünen Doğukan Özel isminin tespit edildiği, Özel’in 1 Nisan 2019 tarihinde bizzat kendisi tarafından istifa dilekçesini vererek iş akdini sonlandırdığı öğrenildi. Bayramiç Belediyesi konuyla ilgili olarak suç duyurusunda, Doğukan Özel’in fiilen hiçbir birimde çalışmadığının tespit edildiğini ifade etmesi dikkat çekti.

Yapılan suç duyurusunda; Bayramiç Belediyesinin herhangi bir biriminde fiilen çalışmadığına ancak resmi olarak çalışıyor göründüğüne ve aynı statüde çalışan personel ile tüm özlük ve işçilik haklarına sahip olduğuna vurgu yapılarak Bayramiç Belediyesinin zarara uğratıldığı ifade edildi. Sonuç olarak, haksız menfaat elde eden ve buna olanak sağlayan kişi veya kişiler hakkında, mevcut kamu zararı ve kamu vicdanı bağlamında suç duyurusunda bulunma zarureti doğduğu belirtildi.

Ahmet Kacir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER