Milletvekili Cavit ARI Antalya Hipodromu'nu Meclis Gündemine Taşıdı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI’nın Tarım ve Oman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Antalya Hipodromu ile ilgili önergesi

Milletvekili Cavit ARI Antalya Hipodromu'nu Meclis Gündemine Taşıdı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 08/01/2020

Saygılarımla,

Av. Cavit ARI

Antalya Milletvekili

Döşemealtı İlçesi, Yağca Mahallesi sınırları içerisinde 811 dönüm arazi üzerine Temmuz 2017’de inşaatına başlanan ve aynı yıl içerisinde bitirilip TJK’ya teslim edilmesi gereken Antalya Hipodromunun aradan 2 yıl geçmesine rağmen neden halen bitirilip TJK’ya teslim edilmediği ve yarış takvimine alınmadığıyla ilgili olarak aşağıdaki sorularımı içeren 05.02.2019 tarihli yazılı soru önergeme de aradan yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen cevap verilmemiştir.

“1) Antalya ve Döşemealtı için hem ekonomik hem de istihdam açışından önemli katkı sağlayacak olan projenin öngörülen zamanda bitirilememesinin sebebi nedir?

2) Gecikme ödenek yetersizliğinden mi yoksa yüklenici firmadan mı kaynaklanmaktadır?

3) Bu gecikme ile ilgili olarak Bakanlığınız tarafından herhangi bir tahkikat başlatılmış mıdır?

4) Antalya Hipodromu halkımızın ve yarış severlerin hizmetine ne zaman açılacaktır?”

İnşaatı yaklaşık 3 - 4 ay önce tamamlanan ve teslime hazır olan Antalya Hipodromu halen TJK’ya teslim edilmemiş ve 2020 yılı yarış takvimine de alınmamıştır.

Bu bağlamda;

  1. Konuyla ilgili vermiş olduğum 05.02.2019 tarihli soru önergeme yaklaşık bir yıldır neden cevap verilmemiştir? Sizce bu konu önemsiz ve değersiz midir? Cevap vermeyi düşünüyor musunuz?
  2. İnşaatı bitmiş ve teslime hazır olan Antalya Hipodromu neden halen TJK’ye teslim edilmemiştir? Teslimi için ne beklenmektedir? Ne zaman teslim edilecektir?

Antalya Hipodromu 2020 yılı yarış takvimine alınacak mıdır? Alınacaksa ne zaman alınması planlanmaktadır?

Hamza Gür

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER