Türkiye -Rusya'dan S-400 , ABD'den ise F-35 uçaklarını alacağını açıkladı!

Türkiye -Rusya'dan S-400 , ABD'den ise F-35 uçaklarını alacağını açıkladı!


ABD'nin F-35 tehdidine Türkiye'den yanıt! Canikli'den açıklama!


Türkiye Rusya'dan S-400, ABD'den ise F-35 uçaklarını alacak. ABD'nin F-35 uçaklarıyla ilgili pürüz çıkardığı iddia edilmişti. Hükümetten konuyla ilgili açıklama geldi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ''S-400 alımı F-35'in alımını etkilmez'' açıklamasında bulundu.
ABD'ye yanıt Milli Savunma Bakanı  Nurettin Çanikli'den geldi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımının ABD ile F-35 alışverişini etkilemeyeceğini belirtti. Bakan, Rusya ile yapılan S-400 anlaşmasının da kesin olduğunu "O iş bitti" ifadesiyle dile getirirken "S-400’ler ilgili de sıkıntı yok hatta takvimden önce alınabilir" dedi.

HERKES YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMELİ: Bakan Canikli,"S-400 alımı F- 35 alımını etkilemez. S-400 alımında sıkıntı yok. Hatta takvim öne alınabilir.Uluslararası kurallar var, biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik, herkes getirmeli " dedi.

S-400 ANLAŞMASI YAPILDI BİTTİ O İŞ

Bozkır'ın yaptığı "Patriotlar devreye girerse S-400 anlaşmasından dönebiliriz" açıklaması da soruldu. Canikli, şunları söyledi:

"Anlaşma yapıldı, her şey yapıldı. O iş bitti. Her şeyden önce bir ticari faaliyet, anlaşmalar yapılmış, biz üzerimize düşen yükümlülüklerin tamamını yerine getirmişiz."


Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 13:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER