TSK ve ÖSO güçleri Afrin ilçe merkezini kuşatmaya başladı!

TSK ve ÖSO güçleri Afrin ilçe merkezini kuşatmaya başladı!


Afrin'den beklenen son dakika haber geldi TSK giriyor


AFRİN'den son dakika haberler var. TSK ve ÖSO güçleri Afrin ilçe merkezini kuşatmaya başladı ve ilk kez ilçeden 2 köy alındı. Asıl mücadele şimdi başlayacak. YPG dün Cinderes'i kaybedince tabana kuvvet kaçmıştı. İşte Afrin'deki son durum;

AFRİN'e yönelik Zeytindalı Harekatından beklenen haber bugün geldi. Dün alınamaz denilen Cinderes'i alan TSK ve ÖSO güçleri büyük savaş için artık hazır. AA'nın geçtiği son dakika haberine göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), 2 köyü daha YPG/PKK-DEAŞ'tan arındırarak, Afrin ilçe merkezi sınırları içine girdi.  Afrin'in merkezi TSK ve ÖSO güçleri tarafından kuşatılmaya başlandı. Asıl kıyamet Afrin merkezinde kopacak. YPG teröristleri sivillerin kentten çıkışına izin vermiyordu.

İLK KEZ İLÇE MERKEZİNDE KÖY ALINDI : TSK ve ÖSO, Afrin ilçe merkezinin kuzeydoğusundaki Şavarighat El Caviz ve Melkiye köylerini kurtardı. Söz konusu yerleşimler, Zeytin Dalı Harekatı'nda ilçe merkezinde ele geçirilen ilk köyler oldu.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 124'ü köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 159 bölgeyi kontrol altına aldı.

AFRİN'DE KIYAMET KOPACAK

YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren örgüt, merkezden Beşşar Esed rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusa ise engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletler'den de tepki görüyor.


Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 13:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER