OHAL'le ilgili soru sorulunca Abdullah Gül gazetecilere sırtını dönüp gitti!

OHAL'le ilgili soru sorulunca Abdullah Gül gazetecilere sırtını dönüp gitti!
10 Ocak 2018 Çarşamba 14:06Abdullah Gül şoke etti! Gazetecilere sırtını dönüp...


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, memleketi Kayseri'de katıldığı bir cenazeden sonra gazetecilerin karşısına çıktı. Gül, gündeme dair konuşmadı OHAL'le ilgili soru sorulunca Gül gazetecilere sırtını dönüp gitti.Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında medyanın gözü kulağı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de. Bugün medyanın önüne çıkan Abdullah Gül ise kendisine uzatılan mikrofonlara arkasını dönüp uzaklaştı.

Bir muhabir; Gül'e, OHAL'in 6. kez uzatılmasını sordu. Bu soruya cevap vermeyen Abdullah Gül, kameralara sırtını dönerek aracına bindi. Daha önce gündeme ilişkin değerlendirmeler yapmaya devam edeceğini ifade eden Gül, bu soruyu yanıtsız bıraktı.

GÜL: GÖRÜŞLERİMİ AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEĞİM: Abdullah Gül, daha önce "Bazı milletvekilleri ve ilgili troller tarafından şahsıma karşı yapılan saygısızlık, hakaret ve ahlak sınırlarını aşan

saldırıların son açıklamamadan sonra giderek arttığına dikkat çekiyorum... Gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim."açıklamasını yapmıştı.

ERDOĞAN'DAN ÇOK SERT SÖZLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü AK Parti Grup Toplantısı'nda Gül'ün adını vermeden çok sert sözler söylemiş, ''Eskiden partimizin çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Hayır kampanyası yürütenler bugün kendilerinde söz hakkı görüyor.

Bu birlikteliği zedeleyenler bilsin ki artık bu kervanın samimi yolcuları değillerdir. Sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Bu trenden düşenler kusura bakmasın düştükleri yerde kalırlar'' diye konuşmuştu.Gül, Türkiye'nin Paris Büyükelçilği'nde Türk basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda,''OHAL'ler bitmeli, Türkiye'nin geleceği güçlü demokrasi'' demişti.


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.