Belediye Başkanı Ağlayarak İstifa Etti (video)

Belediye Başkanı Ağlayarak İstifa Etti  (video)

AK Partli Belediye Başkanı Ağlayarak İstifa Etti; Haksızlık ,Vefasızlık

Gümüşhane'nin kelkit ilçe Belediye Başkanı AK Partili Ünal Yılmaz, yeniden aday gösterilmeyince partisinden istifa etti. AK Parti ilçe yönetimiyle birlikte istifa eden Yılmaz, gözyaşlarıyla yaptığı açıklamasında, "Kelkit’imize reva görülen bu haksızlığa ve buna karşılık halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden partimizden istifa ediyorum" dedi.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, 31 Mart yerel seçimlerinde partisinden yeniden aday yapılmamasına tepki gösterdi. İlçe Belediye binası önünde basın açıklaması yaparak, AK Parti ilçe teşkilatıyla birlikte partiden istifa ettiğini açıkladı. 30 Mart 2014 yerel seçiminde Belediye Başkanı olarak seçilen Ünal Yılmaz, istifa metnini okurken duygulu anlar yaşadı ve ağlamak zorunda kaldı. Yılmaz,31 Mart yerel seçimlerine bağımsız aday olarak gireceğini ifade etti.

[Haber görseli]

Ünal Yılmaz'ın basın açıklaması ise şöylr; "Bugün şükrederek görüyoruz ki halkımız, insanımız asil karakterinden gelen bir kadirşinaslıkla yapılan hizmetlerin ve gönül dostluğunun vefasını göstermektedir. Biz de halkımızdan gelen talep ve feryada kayıtsız kalamayız. Uğradığımız haksızlığı ve Kelkit halkına yapılan bu vefasızlığı duyurmanın maalesef başka yolu kalmamıştır. Bu bir feryattır. Milli iradenin üstünde hiçbir güç, hiçbir entrika, hiçbir hile, hiçbir desise ve ego tanımadığımıza dair bir feryattır. En başta Kelkit halkının maruz kaldığı bu haksızlığı en yüksek makamlara duyurmak, 7’den 70’e vefakâr ve cefakâr insanların omuzlarında yükselmiş bir davaya yapılan kötülüğü göstermek için aldığımız kararı, siz kıymetli halkımız ile paylaşıyoruz. Kelkit’imize reva görülen bu haksızlığa ve buna karşılık halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden partimizden istifa ediyorum."

AK Parti 31 Mart seçimleri için Kelkit'te Belediye başkan adayı olarak  Aziz Nas'ı gösterdi.

Konu ile ilgili VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=ktaJLIQ6dho

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 20:06

Ahmet Kacir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER