Ankarayı FETÖ'ye parsel parsel satan Gökçek işi ranta çevirmede atak yaptı!

Ankarayı FETÖ'ye parsel parsel satan Gökçek işi ranta çevirmede atak yaptı!


Melih Gökçek FETÖ'nün kitabını yazdı!


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bir kitap yazdığını açıkladı. Gökçek kitabında CHP'yi hedef alırken, kitabın adının "CHP ve FETÖ ilişkileri" olduğunu, siyasi yasaklar nedeniyle bu ismi değiştirdiğini söyledi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in imzasıyla "Sol siyaset-FETÖ ilişkileri" başlıklı bir kitap yayımlandı.


Ankara'nın birçok yerine kitabın reklamını içeren afişler asıldı. "Sol siyaset, FETÖ ilişkileri" adlı kitabın isminin daha önce "CHP ve FETÖ ilişkileri" olduğunu söyleyen Gökçek, siyasi yasaklar nedeniyle kitabın ismini değiştirme kararını aldıklarını ifade etti.
Kitapta CHP'nin FETÖ'yle nasıl ilişki kurduklarını anlattığını ileri süren Gökçek, "Kitapta Mansur Yavaş'ın CHP'den nasıl aday tayin edildiğine dair bilgiler de var" dedi.PARSEL PARSEL İDDİALARINI ÖRTMEK İÇİN Mİ?Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, daha önce de sosyal medya hesabı Twitter'den, Bülent Arınç'ın "Melih Gökçek Ankara'yı parsel parsel satmıştır" iddialarına karşı bir yazı yayımlamıştı. Gökçek yazısında "Ben sadece paralel yapının değil, hayır kurumu olarak bildiğim tüm kuruluşlara yardım etmişimdir" ifadelerine yer vererek cemaate yardımlarını itiraf etmişti.


Gökçek şöyle demişti:


“Bülent Arınç, benim kendisini paralel yapı ile irtibatlandırmam üzerine bir laf etti... Dedi ki; ‘Gökçek Ankara'yı paralel yapıya parsel parsel satmıştır’... Sol bu lafı diline doladı... Ve Ankara’yı şahsı menfaatimiz için sağa sola parsel parsel sattı diye yorumladı... Benim hakkımda suç duyurusunda bulundular... Şahit olarak da Bülent Arınç'ı gösterdiler... Bülent Arınç çeşitli televizyonlarda defalarca ‘Ben bu cümleyi yolsuzluk anlamında kullanmadım. Melih Gökçek'in paralel yapıyla yakınlığını anlatmak için söyledim’ dediyse de sol parsel parsel sözüyle yolsuzluk kastedilmiştir deyip, tepinip durdu... Bu konudaki bütün şikayetler takipsizlikle sonuçlandı... Danıştay'a gittiler, Danıştay takipsizliği onayladı... Benim aleyhimde Danıştay’dan bir karar çıktığında ‘işte adalet’ diye bas bas bağıranlar, karar benim lehimde çıkınca ‘Böyle adalet mi olur?’ diye yırtındı durdular... Ulan ne utanmaz, ne arlanmaz kişilersiniz... Adalet istediğiniz gibi çıkınca alkış, istemediğiniz gibi çıkınca tepinme...”


“Elinizde belge var da savcılığa vermiyorsanız, şerefsizsiniz... Ama olmayan suçu varmış gibi algı oluşturmaya çalışıyorsanız gene şerefsizsiniz... Paralel yapı ile ilişkilerime gelince... Ben sadece paralel yapının değil, hayır kurumu olarak bildiğim tüm kuruluşlara kanunun bana verdiği yasal çerçeveler içinde yardım etmişimdir... Paralel yapının bir hayır kurumu değil ihanet şebekesi olduğunu anladığımda da onlara karşı bakışım değişmiştir... Bu tavrımı parsel parsel birilerine peşkeş çekmek olarak algı yönetimi yapanlar şerefsizdir... Bu konuda pek çok dava açtım ve açmaya devam edeceğim... Şerefsizliği yapanın yanına kar kalmasına müsaade etmem... Bilmeyenler bilsin diye bu açıklamayı yaptım... Saygılarımla...”


Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 14:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER