‘Yerli ve Milli Hesaplardan’ Kadınlara Taciz, Küfür, Tehdit!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazeteci Nevşin Mengü ve oyuncu Berna Laçin hakkında taciz ve hakaret içeren mesajlar paylaştı.

‘Yerli ve Milli Hesaplardan’ Kadınlara Taciz, Küfür, Tehdit!

AKP’lilerin sosyal medya etik kurallarına uyacakları iddiasıyla hesaplarına yeşil toplar koymalarıyla birlikte kadınlara tehdit, hakaret ve küfür savuran hesapların adresi de belli oluyor. Kaftancıoğlu, Laçin ve Mengü, kendilerien gelen taciz içerikleri mesajları paylaştı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter'da ''Etik kurallara uyan milli hesaplar'' diye tanımladığı hesaplar, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazeteci Nevşin Mengü ve oyuncu Berna Laçin hakkında taciz ve hakaret içeren mesajlar paylaştı.

Paylaşımlara tepki gösteren Kaftancıoğlu, Mengü ve Laçin sosyal medya hseaplarından paylaşımlarda bulundu.

Mengü, "Bu insan müsveddelerinin karşı cinsle başka türlü temas kurma şansları zaten yok." ifadelerini kullandı. Canan Kaftancıoğlu ise, Mahir Ünal'a "Yardımcı olayım, etik kurallara sonuna kadar uyan hesaplarınızı takip etmeyi gözden kaçırdıysanız eğer" hatırlatmasında bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Mahir Ünal’ın talimatıyla profillerine söz konusu işaretleri koyarak etik kurallara uyacağını ve milli hesap olduğunu kabul eden AKP’lilere ait bazı hesapların hakaret ve tehdit içeren mesajlarını paylaştı.

AKP’li Mahir Ünal’a çağrıda bulunan Kaftancıoğlu, "Yardımcı olayım, etik kurallara sonuna kadar uyan hesaplarınızı takip etmeyi gözden kaçırdıysanız eğer. Haksızlık olmasın arkadaşlara. Unutmadan; etik kurallara uymak, işaret koymakla değil, etik ilkelere inanmakla oluyor. Hatırlatmayı görev sayarım" dedi.

Gazeteci Nevşin Mengü de ‘milli hesaplardan’ gelen taciz ve hakaret içeren mesajlara isyan etti. Mengü, ”Bu insan müsveddelerinin karşı cinsle başka türlü temas kurma şansları zaten yok. Rızasıyla bu adamlarla konuşmak bile isteyen kadın olmayacağı çok açık. Yeşil top da çok güzel olmuş, tam yerini bulmuş” dedi.

Oyuncu Berna Laçin ise kendisiyle Nevşin Mengü, Canan Kaftancıoğlu ve avukat Feyza Altun’u da hedef alan "Herkes yazmış. Darbeye yeltenirlerse Nevşin benim, Berna benim, Feyza Altun benim. Canan’ı ben almam. Aklınızdan bile geçirmeyin. Şimdiden söyleyeyim" paylaşımına tepki gösterd.

Laçin, "Gelen giden tehdit savuruyor ülkede, ‘Dağ başı mı burası’ derler ya, evet dağ başı burası! Eh ortalara çıkıp ‘Asarım, keserim, kan dökerim, şöyle ederim böyle ederim’ diyenlere kimse ses çıkarmadıkça bu pislikler de böyle ürer işte, hele kadınsan bir de salyalılar çok bölgede!" diye yazdı.BİR GÜN

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 18:07

Hamza Gür

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER