Metiner’den AK Parti'ye Arınç Uyarısı:FETÖ ile Özdeşleşen İsimlerin....

Bülent Arınç'ın “KHK faciadır” sözlerine AKP içinden sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Eski AKP'li vekil Mehmet Metiner, partisine uyarıda bulundu. Eski Ak Parti Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın sonradan düzelttiği ifadeleri üzerinden birtakım uyarılarda bulundu.

Metiner’den AK Parti'ye Arınç Uyarısı:FETÖ ile Özdeşleşen İsimlerin....

Bülent Arınç'ın “KHK faciadır” sözlerine AKP içinden sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Eski AKP'li vekil Mehmet Metiner, partisine uyarıda bulundu.

Eski Ak Parti Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın sonradan düzelttiği ifadeleri üzerinden birtakım uyarılarda bulundu.

Mehmet Metiner“Halkla inatlaşılmaz” diyerek, "Halkın FETÖ ile özdeşleştirdiği veya kripto olarak gördüğü isimlerin itibar görmesi halkın tepkisini çekiyor. Biz bugünden söyleyelim. Yarın herkes bırakıp gitse bile hep burada Reis’inin yanında ölümüne duracak olan bizler bunu söylemezsek davamıza ihanet etmiş oluruz. Takdir Reis’imizindir." ifadesini kullandı.

"KHK FACİADIR DEMEMELİYDİM"

Bülent Arınç“KHK faciadır” demiş, bu sözlerine partisindeki isimlerden tepki gelmişti. Daha sonra sözlerine ilişkin açıklama yapan Arınç, “KHK faciadır dememeliydim” sözleriyle geri adım atmıştı.

METİNER'DEN TEPKİ: DÖNÜP AK PARTİ VURACAKTIR

AKP'li Metiner, Star gazetesindeki köşe yazısında Arınç’a yönelik tepkisini sürdürmeye devam etti. Metiner, “KHK faciadır!’ bağlamında devreye alınıp tartışmaya açılan söylemin beraberinde getirdiği sonuç doğru tahlil edilmezse, yani ‘Ne var bunda, bu tanım yanlış olsa bile söylenenler doğru değil mi, mağduriyetler yok mu?’ masumiyetine büründürülen sinsi bir savunuya geçit verilirse korkarım ki o öfke bir bumerang gibi dönüp AK Parti’yi vuracaktır” dedi.

“Ak Parti’nin sosyolojisi bu algı operasyonuyla zehirleniyor” diyen Metiner, bu tip söylemlerin iki amacı olduğunu iddia ederek şunları ifade etti:

"Bir: AK Parti’nin toplumsal desteğini iktidar için gerekli olan oranın altına düşürmek.
İki: Reis’i iktidardan düşürüp sanık sandalyesine oturtmak."

BÜLENT ARINÇ "KHK BİR FACİADIR" DEMİŞTİ

Ak Parti’nin kurucu kadrosunda yer alan eski TBMM başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, KHK’lılardan özür dilemişti.

Eski AA Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün YouTube kanalına konuk olan Bülent Arınç “KHK bir faciadır” demişti. Arınç, programda şunları söylemişti:

"KHK bir faciadır. Katıldığım televizyon programlarında KHK’ya dikkat çekmek için Yüksek İstişare Kurulu (YİK) maaşımın yarısını öğrencilere burs olarak, yarısını da KHK mağdurlarına vereceğimi söylemiştim. Çok eleştirildim fakat ben sadece KHK faciasına dikkat çekmek istedim.
Çevremde o kadar çok bu felaketi yaşayan insan var ki, ben onlara acıyor ve merhamet ediyorum.
Onlardan da özür diliyorum. Evime temizlik yapmaya gelen, daire başkanlığından ihraç edilen bir kadını gördükçe, eşi polis ihraç edilen bir kadını gördükçe ben yerin dibine geçiyorum.
İhraç etmeyip şu yapılabilirdi; ben sizi ‘gri liste’ye aldım. Ne olduğunuzu da çok bilmiyorum. Sizinle çalışmak istemiyorum. Fakat bu güne kadarki bütün yasal haklarınızı size geri veriyorum. Siz kamuda çalışmayın, gidin nerede çalışıyorsanız çalışın.
Fakat insanlar böyle ihraç edilince yurt dışına çıkamıyor. Özel sektörde de ‘terörist’ yaftası yediği için iş bulamıyor. Pazarda da ‘terörist’ olarak görüldüğü için limon satamıyor. Sonunda OHAL süresince yargı yoluna da gidemiyor."

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER