Afrin'de Türk askerini kolay bir gezinti beklemiyor!

Afrin'de Türk askerini kolay bir gezinti beklemiyor!
19 Ocak 2018 Cuma 15:40Afrin'de TSK'yı kolay bir gezinti beklemiyor silahlara bakın!


AFRİN operasyonu için TSK son hazırlıkları yaparken Rusya'nın etkin gazetelerinden İzvestiya çok önemli bir bilgiyi haberleştirdi. 'Afrin'de Türk askerini kolay bir gezinte beklemiyor' yorumunu yapan gazete, ABD beslemesi YPG'nin elindeki silahları listeledi. Tanktan hava savunma sistemine kadar YPG'nin elinde bakın neler bulunuyor;

Haberde 2014 yılından bu yana sadece ABD değil tüm eski doğu bloğu ülkeleri ve Almanya’dan da YPG’ye silah gittiğinin vurgulanarak, şu bilgiler verildi;

SİLAHLAR : Suriye’deki Kürtlerin elinde ABD finansmanıyla Bulgaristan ve Romanya’dan alınma binlerce kalaşnikof otomatik silahlar, zırhlı araçlara karşı kullanılan RPG-7 bazukaları, 82 ve 120 milimetrelik havan topları.

TANKLAR : Kullanımda sadece 5 adet Sovyet yapımı T-55 tankı mevcut. Ancak zırhlı araç eksikliğini yine Amerika’nın sağladığı Hummer ve Toyota marka dört çeker cipler kapatıyor. Zırhlı araçlara karşı ayrıca Sovyet yapımı “Konkurs” ile “Fagot” ve batıdan “TOW” ile “MILAN” sistemleri bulunuyor. Türkiye El Bab harekâtı sırasında bu silahlar yüzünden birkaç tankını kaybetmişti.

UÇAK SAVARLAR : Havaya gelince. Kürtlerde eski Sovyet yapımı “Igla-1” seyyar uçak savarlara da sahip. Bunları Rusya vermedi. Silah piyasasından temin etmişler.Geçenlerde ise ABD’nin bölgeye yeni modern uçak savar sistemi ulaştırdığı haber verilmişti. Dolayısıyla Türk ordusunu kolay bir gezinti beklemiyor”.

Afrin nerede haritası -Önemli Afrin gerçekleri TSK kaç günde alır?AFRİN NEREDE HARİTASI : Afrin Türkiye sınırında yer alan bir Suriye kenti. Nüfusun ağırlıklı kısmını Kürt nüfus oluşturuyor. Afrin'de çok sayıda Arap ve Türkmen de bulunuyor. Hatay ve Kilis ile sınırı olan Afrin, sınırdan çıplak gözle bile görebilecek kadar bize yakın.


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.