Arınç, FETÖ Firarisi Mehmet İşler'in pastanesini neden Ziyret Etti?

Bülent Arınç, Kırıkkale’de ziyaret ettiği pastanenin FETÖ firarisi isme ait olduğu FOX TV tarafından haber yapmasına cevap verdi. Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç Kırıkkale’de bir pastanenin çıkışında ayaküstü habercilerin sorularını yanıtladı.Şimdilerde Cumhurbaşkanılığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevini üstlenen Arınç’ın Kırıkkale’de ziyaret ettiği pastane Fox TV'nin haber konusu oldu.

Arınç, FETÖ Firarisi Mehmet İşler'in pastanesini neden Ziyret Etti?

Bülent Arınç, Kırıkkale’de ziyaret ettiği pastanenin FETÖ firarisi isme ait olduğu FOX TV tarafından haber yapmasına cevap verdi.

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç Kırıkkale’de bir pastanenin çıkışında ayaküstü habercilerin sorularını yanıtladı.

Şimdilerde Cumhurbaşkanılığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevini üstlenen Arınç’ın Kırıkkale’de ziyaret ettiği pastane Fox TV'nin haber konusu oldu.

Fox TV, Arınç’ın Kırıkkale’de FETÖ firarisi Mehmet İşler’e ait pastaneyi ziyaret ettiğini söylerken Arınç da bu iddiaya cevap verdi.

''Bundan özel bir anlam çıkarıp başka yerlere çekilmesin”

Ziyaretin gizli saklı olmadığını belirten Arınç “Tokat’tan dönerken eşimle birlikte uğradık. Hanımefendi de oradaydı. Bundan özel bir anlam çıkarıp başka yerlere çekilmesin” dedi.

Arınç şöyle devam etti; “Askerliğimi yedek subay olarak Kırıkkale’de yaptım. O tarihlerden Beşir Atalay gibi onlarca yüzlerce arkadaşlıklarım, dostluklarım oldu. İşler ailesi de böyledir”

FETÖ'cü Dişler yurtdışına kaçtı

Fox TV ise haberinde Mehmet İşler’in 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ üyeliğinden göz altına alındığı, ancak adli kontrolle serbest bırakıldığı ve daha sonra yurt dışına kaçtığını belirtti. İşler’in bir oğlunun da FETÖ'den tutuklu olduğu hatırlatıldı.

Fox'un haberinde ayrıca 2013 yılında Bülent Arınç'ın Başbakan yardımcısıyken Kırıkkale’de Mehmet İşler’e ait pastaneyi ziyareti de hatırlatıldı. Mehmet İşler'le kucaklaşan Arınç, "değerli dostum" ifadesini kullanmıştı. Fox'un haberine göre 2016 yılında ise Mehmet İşler’in FETÖ'den firari olduğu dönemde de Arınç, İşler ailesini yeniden ziyaret etmişti. Habercilere görüntü vermek istemediği için Mehmet İşler'in oğluyla pastane önünde makam aracında görüşmüştü.

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER