Halkın Kurtuluş Partisi, Erdoğan'ın Nas söylemleri ve Milli Piyango'ya dair dikkat çeken bir pankart hazırladı. Tüm parti binalarına asılan pankartta, "NAS, şans oyunlarına helal mi der?" yazıldı.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), parti genel merkezi, il ve ilçe binalarına astığı pankart ile dikkat çekti. Pankartta, “Halkı, kankin Tüpçü’ye soydurma! NAS, şans oyunlarına helal mi der?” ifadelerine yer verildi.

NAS ŞANS OYUNLARI HELAL Mİ DER? PİYANGO LAĞVEDİLMELİDİR

HKP genel merkez, il ve ilçe binalarına asılan pankartta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğim. Hüküm bu” açıklamasına gönderme yapılarak, “Halkı, kankin Tüpçü’ye soydurma! NAS, şans oyunlarına helal mi der? “Milli Piyango” lağvedilmelidir!” denildi.

“BİR YANDAN NAS’TAN DEM VURURKEN DİĞER YANDAN…”

Konuyla ilgili HKP’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bir yandan NAS'tan dem vururken diğer yandan "Tüpçü"ye halkı soyduran din bezirgânlarına karşı yeni pankartımızı astık: Halkı, kankin Tüpçü’ye soydurma! NAS, şans oyunlarına helal mi der? “Milli Piyango” lağvedilmelidir!” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'de şans oyunlarını yürütme yetkisi Sisal Şans oyunlarına verildi. Sisal Şans ise Demirören Holding ve İtalyan Sisal ortaklığında kurulan bir şirket olarak biliniyor.

Kaynak: Milli Gazete