Yeniden Aday Olamayan AK Partili Başkanlar Saadet'e Geçtiler

Antalya Korkuteli ile ile Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yeniden aday gösterilmeyen mevcut AK Partili belediye başkanları Saadet Partisi'ne....

Yeniden Aday  Olamayan AK Partili Başkanlar Saadet'e Geçtiler
03 Şubat 2019 Pazar 14:44

AK Partili başkanlar Saadet Partisi'ne geçti

Antalya Korkuteli ile ile Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yeniden aday gösterilmeyen mevcut AK Partili belediye başkanları Saadet Partisi'ne geçtikleri  açıklandı.

[Haber görseli]

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı olarak belirlenen MHP’li Ömer Niyazi İşlek’in isminin açıklanmasının hemen ardından, mevcut AK Partili Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Saadet Partisinin Korkuteli Belediye başkan adayı olduğu ilan edildi.

Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Hasan Ali İrban için, Korkuteli Belediyesi Düğün Salonu’nda geçiş töreni düzenlendi. Törene Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Ali Aktaş, il yönetim kurulu üyeleri, Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen, ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katılması dikkat çekti.

Diğer taraftan AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Av. Mehmet Moğol A KPartili Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban hakkında, Cumhur İttifakı'na aykırı hareket ettiği gerekçesiyle, partiden ihraç işlemleri başlatıldığı açıklaması yaptı.

[Haber görseli]

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den yeniden aday gösterilmeyen Abdülhakim Ayhan da Saadet Partisi’nden aday olduğu açıklandı.

AKP’den istifa ettiğini açıklayan ve Saadet Partisi’nden Belediye Başkan adayı olan Ayhan ‘’Akçakale halkı ile yaptığım istişareler sonucunda Saadet Partisi’nden Belediye Başkan adayı oldum. Çıktığımız bu yolda dua ve desteklerinizi bekliyorum’’ ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.