Mesaj Yüklü Çıkış: ''Davutoğlu Bildiklerini Anlatırsa Tarih Yeniden Yazılır''

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'nin kurucularından Etyen Mahçupyan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gelecek Partisi'nin kurucularından Etyen Mahçupyan, T24'ten Şirin Payzın'a açıklamalarda bulundu.

Mesaj Yüklü Çıkış: ''Davutoğlu Bildiklerini Anlatırsa Tarih Yeniden Yazılır''

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'nin kurucularından Etyen Mahçupyan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi'nin kurucularından Etyen Mahçupyan, T24'ten Şirin Payzın'a açıklamalarda bulundu.

"GELECEK PARTİSİ DEMOKRAT BİR PARTİ"

Gelecek Partisi'ni demokrat bir parti olarak tanımlayarak "Demokrat olmak, başkalarını demokratlığa çağırmak ve bu zeminde ittifaklar kurmak istiyoruz, bunun için çaba sarf edeceğiz ancak 'ben şuyum' diyerek kendimize ideolojik olarak bir kalkan çekmenin mantığı yok" dedi.

"HER PARTİYLE İTTİFAK YAPARIZ"

İlkelerin uyuşması doğrultusunda her partiyle ittifak yapabileceklerini dile getiren Mahçupyan, "Yüzde 1 alsak da yüzde 51 alsak da değişmeyen bir şey var. Hiçbir parti Türkiye'nin sorunlarını tek başına çözemez. Bu ilke önümüzde duruyor. Başkalarıyla beraber davranmak zorundasınız" ifadelerini kullandı.

“DAVUTOĞLU KENDİ BİLDİKLERİNİ VE YAŞADIKLARINI ANLATIRSA…”

Gelecek Partisi'nin kurucularından olan Etyen Mahçupyan, Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'na dair de dikkat çeken sözler sarf etti.

Mahçupyan, "Ahmet Davutoğlu kendi bildiklerini ve yaşadıklarını anlatırsa bir gün bütün bu yakın tarih yeniden başka türlü yazılacak. Biliyorum çünkü bazı bölümleri dinledim, ancak anlatmak bana düşmez. Biraz o ortamın da olması gerekiyor, kendisine açık olarak da sormak mümkün" dedi.

Ahmet Kacir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER