Hadiste,''İnsanların Cami İnşası ile Övünmeleri Kıyamet Alametidir''

"Biz israfa karşıyız, biz şatafata, gösterişe karşıyız, biz riyaya karşıyız, biz kibre karşıyız, bunu herkes biliyor." diye açıklamada bulunan Karamollaoğlu,..

Hadiste,''İnsanların Cami İnşası ile Övünmeleri Kıyamet Alametidir''
17 Nisan 2019 Çarşamba 15:12

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, geçtiğimiz hafta çarpıtılan Çamlıca Cami açıklaması hakkında kendisine cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Biz camiye değil, lükse, israfa ve şatafata karşıyız." ifadesini kullanarak "Osmanlı’nın en parlak döneminde ulema, Sultanahmet Camisinin lüks olması nedeniyle camiye gitmemiştir. Biz bu duruştan bahsediyoruz." diye konuştu.

Karamollaoğlu, "Hadis-i Şerif’te şöyle söylenir; İnsanların cami inşası ile övünmeleri kıyamet alametidir." açıklamasında bulunarak "Bizim bu arkadaşlardan istediğimiz tek şey düşünmeleri, tefekkür etmeleridir." ifadelerine yer verdi.

"Biz israfa karşıyız, biz şatafata, gösterişe karşıyız, biz riyaya karşıyız, biz kibre karşıyız, bunu herkes biliyor." diye açıklamada bulunan Karamollaoğlu, şunları ifade etti:

"Bizi cami düşmanı ilan etmeye kalktılar. Bu durum çaresizliklerinin en açık örneğidir. Biraz vicdanı olan, insafı olanlar bizim ne demek istediğimizi anlar. Bize saldırmalarının sebebi şudur; Hırsız en çok ev sahibinden korkar. Biz camiye değil, lükse, israfa ve şatafata karşıyız.

Osmanlı’nın en parlak döneminde ulema, Sultanahmet camisinin lüks olması nedeniyle camiye gitmemiştir. Biz bu duruştan bahsediyoruz. Camiler ibadet yeridir, gösteriş yeri değildir. Hadis-i Şerif’te şöyle söylenir; İnsanların cami inşası ile övünmeleri kıyamet alametidir. Bizim bu arkadaşlardan istediğimiz tek şey düşünmeleri, tefekkür etmeleridir. Bu arkadaşlar biliyorlar ki bizim söylediğimiz gerçekler bunlara batıyor, CHP’nin okları değil." diye konuştu.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.