''Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekibi Hazır, Tarih Belli Oldu''

Uğuroğlu, "Kızgın Demir" AKP'yi kim dövecek?" başlıklı yazısında "Erdoğan'ın, "kızgın demir" sözünün ilk hedefi kuşku yok ki AKP içindeki muhalefete de yönelik

''Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekibi Hazır, Tarih Belli Oldu''

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün sosyal medya üzerinden 31 Mart seçim sonuçları ve partisi AK Parti ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Davutoğlu, AK Parti için "Bugün partimiz her açıdan bir yenilenme ihtiyacı içindedir." diyerek "Seçimsiz geçmesi beklenen dört yıl böylesi bir yenilenme ihtiyacı için gerekli zamanı sağlamaktadır." ifadelerini kullanmıştı. Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü köşe yazısında Davutoğlu'na ilişkin aldığı bilgileri aktardığı görüldü.

Uğuroğlu, "Kızgın Demir" AKP'yi kim dövecek?" başlıklı yazısında "Erdoğan'ın, "kızgın demir" sözünün ilk hedefi kuşku yok ki AKP içindeki muhalefete de yöneliktir ve "soğutma" önerisi de Davutoğlu ve ekibine yöneliktir." ifadelerini kullanarak Davutoğlu ve ekibi Ramazan ayında siyaset sahnesine çıkacağını gündeme taşıdı.

AKP  Manisa  eski milletvekili Selçuk Özdağ' "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" değişikliğine oy verme pişmanlığını sorduğunu aktaran Uğuroğlu, Özdağ'ın "Partili cumhurbaşkanlığı yani Tek Adam yönetiminin Türkiye'ye ve demokrasimize uygun olmadığı 24 Haziran'dan bugüne net şekilde ortaya çıktı. Bu yüzden pişman oldum" diye cevap verdiğini yazdı.

Orhan Uğuroğlu'nun yazısının ilgili bölümü şu şekilde;

"Eski başbakan ve AKP genel başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na yakın olan AKP içi muhalefetin 3 ismine de sordum.

Önce şu bilgiyi vereyim.

Davutoğlu ve ekibi ramazan ayında siyaset sahnesine çıkacak.

Yeni bir oluşum olarak AKP'nin kızgın demirini soğutmak için hazırlanıyorlar.

Hedefleri neler?

Davutoğlu ve ekibi öncelikli hedeflerini "toplumsal uzlaşma" sağlanması gereken "Türkiye'nin yönetim şekli" olarak ortaya koyuyorlar.

AKP Manisa eski milletvekili Selçuk Özdağ'a Twitter paylaşımında vurguladığı, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" değişikliğine oy verme pişmanlığını sordum. Özdağ, "Partili cumhurbaşkanlığı yani Tek Adam yönetiminin Türkiye'ye ve demokrasimize uygun olmadığı 24 Haziran'dan bugüne net şekilde ortaya çıktı. Bu yüzden pişman oldum" diye yanıt verdi detaya girmek istemedi.

Davutoğlu'nun yakın çalışma arkadaşları, "Ya tam başkanlık, ya tam parlamenter sistem" başlığı altında tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve üniversitelerin yapacağı şeffaf ve ortak bir çalışma ile "cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden" vazgeçilmesi gerektiğini vurguluyor.

AKP "Kızgın demiri" bakalım parti içi muhalefet tarafından nasıl dövülecek?

"Kethüdalık çekişmesi" bakalım AKP'de nasıl ortaya ne çıkaracak?

Yeni Merkez Parti mi, Erdoğan'sız AKP mi?"

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER