Babacan Ekibi: Birçok AKP'li Babacan'la Bağlantı Kurmaya Başladı

Ali Babacan ile birlikte hareket eden AKP eski milletvekili Osman Can, AKP'li milletvekillerinin Babacan ile iletişime geçmeye başladığını söyledi. AKP'nin bölüneceğine ilişkin değerlendirmeler yapılırken Ali Babacan cephesi partileşme sürecini hızlandırmaya devam ediyor.

Babacan Ekibi: Birçok AKP'li Babacan'la Bağlantı Kurmaya Başladı

Ali Babacan ile birlikte hareket eden AKP eski milletvekili Osman Can, AKP'li milletvekillerinin Babacan ile iletişime geçmeye başladığını söyledi.

AKP'nin bölüneceğine ilişkin değerlendirmeler yapılırken Ali Babacan cephesi partileşme sürecini hızlandırmaya devam ediyor.

AKP'nin otoriterleşmesine dair ciddi eleştiride bulunan Babacan ekibinden önemli açıklamalar geliyor.

AKP'yi eleştirenlerin başında Babacan ile hareket eden eski AKP milletvekili ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi profesörü Osman Can'ın olduğu biliniyor.

AKP'nin içindeki bazı milletvekillerinin Babacan ile iletişime geçtiğini dile getiren Can, ”AKP'li siyasetçilerin durumdan memnun olmadığını ve Ali Babacan'la bağlantı kurmaya başladıklarını duyuyorum” dedi.

Türkiye'nin içte ve dışta çok büyük sorunları olduğunun altını çizen Can, ”Anayasada, hukukta ve yargıda birçok şeyi değiştirmeye ihtiyaç var. Yeni parti, değişimin parçası olmalı” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Babacan'la beraber faaliyetlere başalayan Osman Can, Babacan'ı Türkiye için çıkış kaynağı olarak görüyor.

Kaynak: Milli Gazete

Ahmet Kacir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER