AK Parti'li Bir Yetkilinin Ali Babacan'la Diyaloğu: Vazgeç Bu İşten, Hala Dönüş Var...

AK Parti’li yetkilinin, “Vazgeç bu işten, yanlış yapıyorsun. Bırak bu işi. Sen think tank kuruluşu musun? Öyleyse çok fayda sağlarsın. Araştırırsın, ‘şöyle bir sorun gördüm’, tüm siyasi partilere gönderirsin,

AK  Parti'li Bir Yetkilinin Ali Babacan'la Diyaloğu: Vazgeç Bu İşten, Hala Dönüş Var...
İddiaya göre, Babacan ve AK Parti’li yetkilinin bir ay önce tesadüfen karşılaşmalarında sohbette Babacan’ın parti kurma çalışmaları da gündeme geldi.

İddiaya göre, Babacan ve AK Parti’li yetkilinin bir ay önce tesadüfen karşılaşmalarında sohbette Babacan’ın parti kurma çalışmaları da gündeme geldi.

“NE ZAMAN KURUYORSUN PARTİYİ?”

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre AK Parti’li yetkili, “Ne zaman kuruyorsun partiyi” diye sorduğunda “Haftalar, üç dört hafta” yanıtını aldı.

Sohbette AK Parti’li yetkili, “Ne yapıyorsunuz, teşkilatlanıyor musunuz?” diye sorduğunda da Babacan, “Arkadaşlar çalışıyor” dedi. “Kaç kişi” sorusuna da Babacan’ın, “200-300 kişi” dediği ifade edildi.

“BIRAK BU İŞİ, SEN THİNK TANK KURULUŞU MUSUN?”

AK Parti’li yetkilinin, “Vazgeç bu işten, yanlış yapıyorsun. Bırak bu işi. Sen think tank kuruluşu musun? Öyleyse çok fayda sağlarsın. Araştırırsın, ‘şöyle bir sorun gördüm’, tüm siyasi partilere gönderirsin, kamuoyuyla paylaşırsın. Bu da bizi memnun eder, öyle bir şey yaparsan” dediği öğrenildi.

“DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR YOLDAYIM”

Babacan’ın da, “Dönüşü olmayan bir yoldayım” dediği iddia edildi.

AK Parti’li yetkilinin de, “Hala dönüş var. Sen AK Parti dönemi yazılırken iyi şeyler anılırken ilk beş içinde olacaksın, kötü şeyler anılırken son beş içinde olacaksın ama şimdi gittiğin zaman AK Parti tarihi yazılırken sen olmayacaksın. Tarihe gömüleceksin. Sen bir Ali Babacan’sın tarihte bir yerin var” dediği belirtildi.

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER