Korona Virüs Nedeniyle 400 Kişilik Mahalle Karantinaya Alındı

Bir cenaze töreni ve iki düğün düzenlenmiş!

Korona Virüs Nedeniyle 400 Kişilik Mahalle Karantinaya Alındı

Bir cenaze töreni ve iki düğün düzenlenmiş! 400 kişilik mahalle karantinaya alındı

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılcaören Mahallesi'nde 2 kişide corona virüsü (Covid-19) tespit edilmesi üzerine 400 kişiye test uygulandı. Test sonrasında 4 kişinin daha pozitif çıkması sonucu mahalle karantina altına alındı. Kızılcaören Mahalle Muhtarı Fesih Akkuş son günlerde bir cenaze töreni ve iki düğün düzenlendiğini ifade etti.

Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılcaören Mahallesi'nde yaşayan 2 kişi corona virüsü belirtisi sebebiyle hastaneye gitti. Yapılan testler sonucu iki kişinin de testinin sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Bunun üzerine Sağlık Müdürlüğü ekipleri mahallede yaşayan 400 kişiye corona virüsü testi uyguladı.

Test sonucunda 4 kişinin daha virüs taşıdığı anlaşılırken Eskişehir Valiliği Pandemi Kurulu hastalığın yayılmaması için Kızılcaören Mahallesi'nde karantina uygulaması kararı aldı.

Eskişehir Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından karantina kararı alınması üzerine mahalle giriş ve çıkışları demir bariyerlerle kapatıldı. Kızılcaören Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların tüm ihtiyaçları Tepebaşı Kaymakamlığı koordinesindeki Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanıyor.

kAYNAK SÖZCÜ

Hamza Gür

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER