İşgalci rejimin ambargo altına aldığı Gazze şeridinde soykırıma varan saldırıları karşısında İslam ülkeleri kınamak ile meşgul iken Türkiye’de aynı durum devam ediyor. Milyonlarca vatandaş iktidarın işgalci İsrail’le ilişkileri askıya almasını beklerken AK Parti, bir kez daha Kudüs mitingi düzenleyecek. Daha önce 2017 yılında Konya’da ve 2018 yılında İstanbul ve Diyarbakır’da Filistin için mitingler yapan iktidarın, bir kez daha miting kararı alması ise tepkilere neden oldu.

İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı hava saldırıları sürerken Türkiye’nin arabulucu ve diplomasi trafiği sürüyor. İşgalci rejimin soykırıma varan saldırıları karşısında somut adımlar atamayan iktidar, bir kez daha miting düzenleyecek.

Binali Yıldırım İstanbul Adaylık Seçiminde Masrafları İBB’ye Ödetmiş:Harcama Üç Milyon 587 Bin TL Binali Yıldırım İstanbul Adaylık Seçiminde Masrafları İBB’ye Ödetmiş:Harcama Üç Milyon 587 Bin TL

HERKES MEYDANDA, İKTİDAR DA MEYDANDA…

Tüm dünyanın gözü önünde soykırım suçları işleyen işgalci rejim, ambargo altında bulunan Gazze’yi bombalamaya devam ediyor. Gazze şeridinde bulunan pek çok mahalle saldırılar nedeniyle yerle bir olurken çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan binlerce Müslüman ise şehit oldu. İslam İş Birliği Teşkilatı başta olmak üzere Kahire Barış Zirvesi’nden sonuç alınmazken İslam ülkeleri arabuluculuk ve diplomasi görüşmelerini sürdürüyor. Benzer bir stratejiyi Türkiye de sürdürürken milyonlarca vatandaş ise iktidardan somut adımlar bekliyor. İşgalci rejim ile ilişkilerin askıya alınması talebini miting meydanlarında haykıran milyonlarca vatandaşın talebine iktidar, İstanbul’da “Büyük Filistin Mitingi” düzenleyerek cevap verecek. Cumartesi günü Atatürk Havalimanı’nda yapılacak olan mitinge Cumhur İttifakı liderlerinin katılması bekleniyor. Mitingin daha önce yapılan miting ve protestolardan ne farkı olacağını merak eden vatandaşlar, Türkiye’nin, işgalci rejimi caydıracak önlemler alması gerektiğini ifade ediyor.

AK PARTİ DAHA ÖNCE DE MİTİNGLER YAPTI

İktidarın işgalci İsrail’e karşı aldığı miting kararı binlerce vatandaşı hayal kırıklığına uğratırken AK Parti’nin geçmişte de benzer mitingler yaptığı ortaya çıktı. Amerika’nın 2017 yılında büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını almasının ardından Konya’da miting düzenleyen iktidar, karara karşı somut adımlar atmamıştı. İşgalci rejim, karara tepki göstermek için protesto gösterilerinde bulunan Gazze Şeridi’ne operasyonlar gerçekleştirmiş ve 100’den fazla Filistinliyi şehit etmişti. İktidar, bu saldırılara karşın bir kez daha meydanlara indi. İstanbul Yenikapı’da “Zulme Lanet Kudüs’e Destek” diyerek miting gerçekleştiren iktidar, benzer bir organizasyonu Diyarbakır’da yaptı. İktidarın tüm bu adımlarına rağmen işgalci rejimin barbarca gerçekleştirdiği saldırılar ise durmamıştı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ HER TÜRLÜ MÜDAHALE VE MÜCADELEYE HAZIR OLMALI”

İktidarın ittifak ortağı olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında işgalci İsrail’e sert tepki gösterdi. Grup toplantısında; İslam İş Birliği Teşkilatı ve Mısır’ın Başkenti Kahire’de gerçekleştirilen Barış Zirvesi’nde sonuç alınamadığını kaydeden Bahçeli, sorumluluğun Türkiye’de olduğunu belirtti. İşgalci rejime bir kez daha 24 saatlik süre tanıyan Bahçeli, saldırıların durmaması durumunda Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü müdahaleye ve mücadeleye hazır olması gerektiğini vurguladı. Grup toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü. Görüşmede işgalci İsrail’in saldırıları ele alınırken İstanbul’da gerçekleştirilecek mitingde atılacak adımlar merakla bekleniyor.

Kaynak: Milli Gazete / Ali Ekber