CHP'den CNN Türk'e Boykot

CHP'nin boykot kararının ardından CNN Türk sosyal medyanın gündeminde

CHP'den CNN Türk'e Boykot

Cumhuriyet Halk Partisi’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ukrayna dönüşü uçakta beraberindeki gazetecilere konuştu. Erdoğan, İdlib'de yedi Mehmetçiğin ve bir sivil vatandaşın şehit düştüğü saldırıya ilişkin konuşurken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i bugün arayabileceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

Çok sayıda Twitter kullanıcısı, paylaşımlarında CNN Türk'e dair şikayetlerini aktardı.

Konuyu ilk olarak gündeme getiren Odatv, haberlerin ardından CNN TÜRK Genel Müdürü Murat Yancı’nın CHP’den randevu aldığını, bugün öğlen Ankara'da CHP Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'la bir görüşme yapacağını yazdı.

Boykot kararının uzun süredir Parti Meclisi’nde konuşulduğunu söyleyen ve kendisinin de bir aydır CNN Türk’e çıkmadığını belirten CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger de DW Türkçe’ye açıklamalarda bulundu.

Aksünger, partinin böyle bir karar alabileceğini, bunun yeni bir uygulama olmayacağını da belirterek, “Belli bir yayın politikası içinde objektif yayın politikalarını gütmeyen yayın mecraları ile ilgili alınmış karar vardı. Uymaya çalışıyorduk” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Gerçek Gündem

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 17:18

Hamza Gür

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER