Uzun zamandır açıklamada bulunmayan Abdullah Gül nihayet sesizliğini bozdu!

Uzun zamandır açıklamada bulunmayan Abdullah Gül nihayet sesizliğini bozdu!
Abdullah Gül sessizliği bozdu!


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül uzun zamandır sosyal medya üzerinden paylaşım yapmıyordu. Gül, sessizliğini Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi bayrağı krizi için bozdu...
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi bayrağının vilayetteki tüm resmi dairelerde Irak bayrağıyla birlikte asılacak olmasına ilişkin sosyal medya hesabından fikirlerini paylaştı. 


Gül, Türkçe ve Arapça olarak yaptığı paylaşımda, “Kerkük’te Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki ulusal birliği ve Türkmen, Kürt ve Araplar arasındaki beraberliği tehdit eder” diyerek görüş bildirdi.

11. Cumhurbaşkanı Gül mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kerkük'te Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki Ulusal Birliği ve Türkmen, Kürt ve Araplar arasındaki beraberliği tehdit eder. Irak Anayasasına aykırı bu tek taraflı kararın gözden geçirilmesi ve ülkedeki tüm grupların anayasa doğrultusunda hareket etmesi, Irak'ın ve bölgenin istikrarı bakımından büyük önem taşımaktadır. Zaten yeteri kadar çatışma ve acıyla bitap düşmüş Irak'ın başına yeni problemler açmaması gerekir.”

         

Abdullah Gül mesajını Arapça da paylaştı: 

             

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 12:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER