Ümit Özdağ:Türkiye ürkütücü bir senaryoyla karşı karşya kalabilir!

Ümit Özdağ:Türkiye ürkütücü bir senaryoyla karşı karşya kalabilir!
18 Aralık 2017 Pazartesi 15:32Korkutan uyarı! O ülkeler Türkiye'ye karşı birleşecekler!


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Ortadoğu'da Türkiye'nin ürkütücü bir senaryoyla karşı karşıya kalabileceğini savundu. Özdağ bazı ülkelerin Türkiye'ye karşı birleşebileceği iddiasında bulundu.


Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının Ortadoğu'da sonu olmayan bir süreci tetiklediğini belirtti.

TÜRKİYE ÜRKÜTÜCÜ BİR SENARYOYLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİR:Kudüs ile ilgili gelişme sonrasında ortaya çıkan jeopolitik ortam ve Türkiye'nin çevresindeki bazı aktörlerin ilişkilerine dair endişeleri bulunduğunu vurgulayan Özdağ, Türkiye'nin ürkütücü bir senaryoyla karşı karşıya kalabileceğini savundu.TÜRKİYE'YE KARŞI BİRLEŞECEK ÜLKELER: Özdağ, "Türkiye'ye karşı İsrail, Yunanistan, Rum kesimi, Ermenistan, terör örgütü PKK, hatta Suudlar ve Mısır'ın dahil olduğu planlı, bir kriz anında oluşabilecek, oldu bittiyle, biz ne olduğunu anlamadan, ciddi kayıplar yaşayabileceğimiz gelişmelerle karşı karşı kalabiliriz. Böyle bir risk var. Doğu Akdeniz'deki güç dengesi ne yazık ki Türkiye'nin aleyhine gelişmiştir. Bölgede Türkiye'ye karşı, AKP'nin yanlış dış politikasının sonucu olarak tam adı konmamış askeri, siyasi, ekonomik bir bloklaşma var ve bu bloklaşmaya karşı Türkiye yalnız ve hazırlıksızdır, hatta belki de habersizdir." ifadelerini kullandı.BÖLGE ÖNEMLİ GELİŞMELERE GEBE: İsrail, Rum ve Yunan liderlerin son yıllarda çok fazla bir araya geldiğine, ortak tatbikat yaptığına dikkati çeken Özdağ, bölgenin bazı önemli gelişmelere gebe olduğunu, Türkiye'nin "uyanık" davranması gerektiğini söyledi.Yunanistan, Rum kesimi ve Mısır arasında da temas bulunduğunu, Ermenistan'ın protokollerden çekilme tehdidi yaptığını ve PKK'nın bu devletlerin hepsiyle iş birliğinin olduğunu anlatan Özdağ, "Ege ve Akdeniz'deki herhangi bir askeri gerilimde kendimizi birden kurtlar tarafından çevrelenmiş olarak bulabiliriz." diye konuştu.BİR ÇATIŞMA OLABİLİR: ABD'deki düşünce kuruluşu Rand Corporation'ın "Türk ve Amerikan orduları arasında bir çatışma ihtimalinin artık imkan dışı olmadığını" yönünde bir rapor yayınladığını anlatan Özdağ, böyle bir ortamdan geçerken Doğu Akdeniz'deki gelişmeler üzerinde ciddiyetle durulması gerektiğini vurguladı.


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.