Türk milletini tehdit eden reklamla ilgili açıklamalar yeterli mi açıklamalar kandırmaca olmasın?

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-01 11:29:52Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Türk milletini tehdit eden reklamla ilgili açıklamalar yeterli mi açıklamalar kandırmaca olmasın?


Ülker'den bir açıklama daha!


Ülker'in 1 Nisan'a özel hazırladığı reklam filmi, tepki çekince şirket bir açıklama yayınlayıp ihmali olan personelinin açığa alındığını duyurdu.


Ülker, tartışma yaratan 1 Nisan reklamı için kapsamlı bir soruşturmanın başlatıldığını belirterek "Şirketimiz tarafından konu ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatılmış olup, ilgili kişilerin tamamı açığa alınmış olup, ihmali ve/veya kastı olan herkes hakkında idari tedbirlerin yanı sıra suç duyurusunda da bulunulacaktır" dedi.


Açıklamada reklam filminin, aile bireyleri ve bilhassa kardeşler arasındaki şakalaşmaların üzerine kurgulandığı ancak bazı çevrelerce 'şaka' reklamının farklı noktalara çekildiği belirtilerek "20 Mart'tan bu yana televizyonda ve sosyal medyada yayında olan bu reklam filmi 1 Nisan'ın şaka ruhunun ve hep olageldiği üzere aile bireyleri ve bilhassa kardeşler arasındaki şakalaşmaların üzerine kurgulandı. Akıl ve izanla açıklanamayacak bir biçimde, bir şaka reklamı, başlatılan bir sosyal medya kampanyası ile farklı noktalara çekildi ve içinde asla olmayan ve olması dahi düşünülemeyecek anlamlar yüklenerek, markamıza yönelik olumsuz yargılar oluşturulmaya çalışıldı. Reklam film görüntüleri ve üzerindeki yazılarla oynanarak deformasyon oluşturuldu ve sanki bu deforme edilmiş görüntü ve sözler markamıza aitmiş gibi lanse edilmeye çalışıldı" denildi.
Ülker Grubu açıklamasında, 1 Nisan şakalarını konu alan seri reklam filmlerinden birinin

Ülker'in reklam filmine soruşturma!


Ülkerin reklam filmine soruşturma!

 

Ülker'in reklam filmleri özellikle sosyal medyada büyük tepki topladı. Ünlü ürün markası Ülker'in sahibi Murat Ülker, Ülker'in yeni reklamı hakkında gerçekleştirilen FETÖ iddialarına yanıt olarak Twitter'dan açıklama yaptı. İşte Ülker'in 1 Nisan için hazırladığı 'Küçük kardeş olmak' etiketli reklam filmi ile ilgili yaşanan tüm gelişmeler...


Ülker'in 29 Mart tarihinde sosyal medya hesaplarından yayınladığı "Küçük Kardeş Olmak" reklamı, sosyal medya kullanıcılarının tepkisiyle karşılaştı.


Söz konusu reklam filminde darbe ve suikast gibi imalarda bulunduğu iddia edilirken, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker açıklama yaptı.


Murat Ülker, Twitter hesabından, "Yurtdışındayım. Şimdi duydum. Haber verenlere teşekkürler. Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar. Milletimizin yanındayız" mesajını yayınladı.


Murat Ülker'in açıklamasının ardından Ülker'in resmi hesabından yapılan açıklamada ise, "Bu masum şaka günü reklamını farklı noktalara çekenlerle ilgili tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı bildiririz" denildi.


şirkete yönelik 'akıl almaz bir karalama kampanyası'na alet edildiğini de savundu.


Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 13:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER