TSK'da neler oluyor? 'Karargahta oyun büyük, uyarıyorum'

TSK'da neler oluyor? 'Karargahta oyun büyük, uyarıyorum'
01 Ocak 2019 Salı 08:59


Şamil Tayyar'dan dikkat çeken çıkış: ''Oyun büyük''

AK Parti Gaziantep eski Milletvekili Gazeteci yazar Şamil Tayyar, Orgeneral Metin Temel'in görev deyişikliğine ilişkin çok önemli uyarıcı ve dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

AK Parti 26. Dönem Gaziantep Milletvekili olarak TBMM 'de bulunan Şamil Tayyar sosyal medya hesabından uyarıcı bir açıklama yaptığı paylaşımında Orgeneral Metin Temel'in TSK'da pasif bir göreve çekilmesini eleştiren bir uyarıda bulundu.

Fırat Kalkanı operasyonu'nu sevk ve idare eden Zeki Aksakallı'nın da operasyonun ardından TSK'daki görevinin değiştirildiğine vurgu yapan AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Münbiç operasyonu bakalım kimin başını yiyecek ? ifadeleri ile bir yerlere göndermede bulundu.

Şamil Tayyar sosyal paylaşımında "Sahadaki becerileri, karargah oyunlarına yenik düştü" diyen Tayyar, ''karargahta oyun büyük oyarıyorum'' sözleri ile konunun çiddiyetini dile getirdi.

Şamil Tayyarın sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımı ise şiyle:

"Tarihi Fırat Kalkanı Operasyonunu Zekai Aksakallı Paşa yönetti, gitti. Tarihi Afrin Operasyonunu İsmail Metin Temel Paşa yönetti, o da gitti. Sahadaki becerileri, karargah oyunlarına yenik düştü. Mümbiç Operasyonu bakalım kimin başını yiyecek? Karargahta oyun büyük, uyarıyorum." ifadelerini kullandı.

amil-tayyarin-dikkat-ceken-paylasimi.jpg?

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.