Suudi Arabistan'ın İsrail'e olan aşkı kural tanımamazlığa dönüştü!

Suudi Arabistan'ın İsrail'e olan aşkı kural tanımamazlığa dönüştü!
16 Aralık 2017 Cumartesi 13:38Filistinli Arap Bankası Başkanı Suudi Arabistan'da tutuklandı!
Arap basınında yer alan habere göre Suudi Arabistan yönetimi Filistin ve Ürdün vatandaşlığı bulunan Arap Bankası Başkanı Sabih el Masri'yi tutukladı.

KRAL ABDULLAH'A YAKIN İSİMLERDENDİ:Ürdün merkezli Arap Bankası Başkanı Sabih Masri'nin Velaiht Prens'in Suudi Arabistan'da prensler ve bakanlar dahil yüzlerce kişiyi gözaltına aldığı yolsuzluk operasyonlarının ardından bu ülkeye ilk kez giriş yaptığı belirtildi. Ürdün Kralı Abdullah'la yakın ilişkileri olduğu bilinen Masri'ye Riyad'a gitmeden önce yakınları tarafından gitmemesi yönünde uyarılar yapıldığı öğrenildi.

İSTANBUL'DAKİ KUDÜS ZİRVESİNİN ARDINDAN:  Filistin Yönetimi'nin önemli para kaynaklarından biri olarak gösterilen Arap Bankası'nın Başkanı'na gözaltı iddiası, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İstanbul'daki Kudüs zirvesinin ardından geldi. Suudi Veliaht Prensi'nin Ürdün Kralı Abdullah'ı Riyad'a çağırıp zirveye gitmemesini istediği, aynı amaçla seferber ettiği Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ı Kahire'ye çağırıp zirveye katılmaması talebini ilettiği iddiaları medyaya sızmıştı. Ancak Abdullah da Abbas da İstanbul'daki zirveye katılıp Kudüs deklerasyonuna destek verdi. Suudi Veliaht Prensi'nin daha önce de Abbas'ı Riyad'a çağırıp ''Ya ABD Başkanı Donald Trump'ın barış planını kabul edersin ya da devrilirsin'' diye tehdit ettiği iddiaları gündeme gelmişti.

"SUUDİ ARABİSTAN ÜRDÜN'DEN İNTİKAM ALIYOR" İDDİASI: ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararına en büyük tepkiyi veren ülkelerden biri olan Ürdün'ün, Suudi Arabistan ve BAE tarafından baskı altına alındığı geçtiğimiz günlerde iddia edilmişti.


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.