Son referandum anket sonuçları Büyükşehirlerde 'evet' ve 'hayır' oyları ........

Son referandum anket sonuçları Büyükşehirlerde 'evet' ve 'hayır' oyları ........
Son referandum anket sonuçları İstanbul'da 'evet' oyları...


Murat Yetkin bugünkü yazısında AK Parti Genel Merkezi'ne gelen en son referandum anket sonuçlarını değerlendirdi.
En son  referandum  anket sonuçlarına göre büyükşehirlerde "evet" ve "hayır" oyları birbirine çok yakın.

Referandumu kim kazanacağı merak konusu. Peki nefes kesen yarışı kim önde tamamlayacak? 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında son durum nasıl görünüyor?

AK Parti Genel Merkezi'ne gelen anketleri ve iktidar partisi kulislerinde konuşulanları Hürriyet yazarı Murat Yetkin köşesinde böyle aktardı:

İSTANBUL'DA "EVET" OYLARI "HAYIR" OYLARINI GERİDE BIRAKMAKTA ZORLANIYOR"

"Siyasi kulise yansıdığı kadarıyla “Evet” oyları İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’de önde görünüyor. Seçim olsa tulum çıkaracak kadar… Ama bu seçim değil. AK Partinin yüksek oy oranlarına sahip olduğu o bölgelerde nüfus o kadar yüksek değil.

Nüfus batıda ve büyük şehirlerde… Mesela ülkenin 80 milyonluk nüfusunun neredeyse beşte biri İstanbul ve civarında yaşıyor. Resmen açıklanmasa da AK Parti’ye gelen anketlerde İstanbul’un yanı sıra, Ankara, İzmir gibi yüksek nüfuslu şehirlerde “Evet” oylarının “Hayır” oylarını geride bırakmakta zorlandığı görülüyor, kuliste konuşulana göre."

Anketlere ilişkin kulisleri aktaran Yetkin, kritik durum nedeniyle AK Parti'nin büyük şehirlerde izlediği kampanya çizgisini yumuşatabileceğini yazdı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 14:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER