MİT'ten AK Parti'ye çürük raporu!

MİT'ten AK Parti'ye çürük raporu!


MİT’ten AK Parti’ye çürük raporu!Ahmet Takan, AKP’nin yerel seçimlerdeki adaylarına ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.


Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Ahmet Takan, AKP’nin yerel seçimlerdeki adaylarına ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu. Yerel seçimlerde AKP’nin adaylarının incelenmesi için MİT içinde ekip kurulduğunu ve adayları incelediğini iddia eden Ahmet Takan, “AKP'deki kaynağıma göre, ‘Büyükşehirlerde bile aday isimleri üzerinde zorlanılıyor. Çünkü, MİT'ten devamlı çürük raporu geliyor...’” diye yazdı.

Ahmet Takan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“AKP'nin Kızılcahamam kampından geriye kalanlar siyaset kulislerinin gündem maddesi olmaya devam ediyor. İktidar içindeki gaz sıkışmasının giderilebildiğini söyleyebilmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları'ndaki paylaşım da iktidar çevrelerini memnun etmedi. Gözleri, akıl fikirleri yaklaşan mahalli idareler seçiminde. Kızılcahamam kampında kapalı devre toplantılarda en hararetli tartışılan konuların başında da adaylıklar mevzusu vardı. R.Erdoğan'ın kamp ahalisine attığı ‘eş, dost, akraba, arkadaş diye birini getirip aday yapmayın. Seçimi alacak adaylar istiyorum’ fırçası Türkiye'nin her yerinde duyuldu. Peki neydi bu fırçanın perde arkası?..

MİT!..

Ne mi alakası var, MİT ile mahalli seçimlerin ve de belediye başkan aday adaylarının?..

AKP teşkilatlarından gelen, ‘MHP ile ittifak yapmayalım’ın gerekçeleri Erdoğan tarafından satır satır not edildi. AKP teşkilatlarının neredeyse tamamı mahalli seçimlerde MHP ile ittifakın her türlüsüne karşı. Teşkilatın tepkilerine kulak veren Erdoğan'ın ise herkesin malumu olduğu üzere bazı mecburiyetleri var. Bu mecburiyetler yüzünden ve yerine yenisini ikame etmek maksadıyla bazı çalışmalar ve görüşmeler de yaptığı dar çerçevede biliniyor. Ancak, zamana da ihtiyacı var. Daldaki kuşa ulaşana kadar eldeki kuşu da kaybetmemesi lazım. Dengeleri koruyabilmek için cumhur ittifakına ‘gönüllerde devam edecek’ dedi. İçeride ,kapalı devre tartışmalarda ise önüne gelen belediye başkan aday adaylarının çoğunun ‘defolu’ olduğunu söyledi. Çok ağır ifadeler kullandı. Neye dayanarak?.. ‘MİT raporlarına göre...’

Bir süredir saray kaynaklarından bana ulaşan bilgilere göre, MİT'in içinde, mahalli seçimlerde aday yapılması düşünülen isimler hakkında çalışmalar yapması için özel inceleme ekibi kurulduğunu biliyordum. O yüzden, Kızılcahamam kampındaki tartışma beni şaşırtmadı. Olanı biteni aktaran AKP'deki kaynağıma göre, ‘Büyükşehirlerde bile aday isimleri üzerinde zorlanılıyor. Çünkü, MİT'ten devamlı çürük raporu geliyor...’”
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 14:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER