Hulusi Akar'ın eski başdanışmanı Albay Orhan Yıkılkan darbe raporu bir kenara konuldu!

Hulusi Akar'ın eski başdanışmanı Albay Orhan Yıkılkan darbe raporu bir kenara konuldu!Hulusi Akar’ın eski Başdanışmandan bomba iddialar!Genelkurmay karargahının işgal edilmesine ilişkin davada Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın eski başdanışmanı Albay Orhan Yıkılkan savunmasında çarpıcı iddialarda bulundu.


Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın eski başdanışmanı Albay Orhan Yıkılkan, Kasım 2015 ve Şubat 2016 tarihinde “darbe girişimi olabileceği” konusunda iki ciddi ihbar geldiğini ve bunu Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a bildirdiğini söyledi.

“Referansım Hulusi Akar’dır” diyen, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın eski başdanışmanı Albay Orhan Yıkılkan savunmasında şu çarpıcı açıklamalarda bulundu:

DARBE RAPORU BİR KENARA KONULDU


“Kasım 2015'de bir rapor geldi. O da 15 Temmuz benzeri bir darbe girişiminin olacağı ile ilgili bir rapordu. Yaşar Güler çalışma yaptırdı. Böyle bir ihtimal var mı, yok mu? En sonunda bu çapta böyle bir şey olamaz diye karar verildi. Bir kenara konuldu.

"MİT DAVUTOĞLU'NA RAPOR VERDİ"


Şubat 2016 da o zamanlar ciddiye aldığım, ciddi olduğunu düşündüğüm bir konu olduğu için komutana arz ettim. 4 havacı generalle bir karacı generallin darbe hazırlığı içinde olduğu raporu, MİT müsteşarı tarafında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na sunulduğu bilgisi geldi. Özel Kuvvetlerden bir Albayın bilgisi idi. Sonra bunu komutana arz ettik. Ondan sonra benim açımdan ciddi bir konuya dönüştü.”

DARBE GİRİŞİNİN İÇİNDE KİMLER VAR?


Darbe girişiminin içinde kimler var sorusunu da Yıkılkan, “Karışık gruplar yaptı” dedi. İnternethaber


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 10:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER