Fehmi Koru: Abdullah Gül inceldiği yerden kopsun deme noktasına kolay gelmez!

Fehmi Koru: Abdullah Gül inceldiği yerden kopsun deme noktasına kolay gelmez!
01 Ocak 2018 Pazartesi 14:12Fehmi Koru Erdoğan - Gül tartışmasını yazdı!


Abdullah Gül'ün İngiltere'de eğitim gördüğü yıllardan yakın arkadaşı olan Fehmi Koru, birkaç gündür Erdoğan - Gül arasında yapılan eleştirileri yazdı.


GÜL'ÜN KHK'YI ELEŞTİRMESİYLE BAŞLAYAN TARTIŞMA
Abdullah Gül, 15 Temmuz'daki terör/darbe olaylarına müdahale eden sivillere yönelik ceza muafiyeti getiren son KHK 'ya yönelik bir eleştiri getirdi.Gül, son çıkan KHK'daki ifadelerin muğlaklık içerdiğini dile getirdi, 'kaygılıyım' dedi.

ARINÇ DA GÜL'E DESTEK OLDU


Abdullah Gül'ün Twitter üzerinden yaptığı bu eleştiriye ilk destek çıkan da yine AK Parti'nin kurucularından bir başka isim,  Bülent Arınç oldu. Arınç da Gül'ün bütün tweet'lerini retweet ederek kendisine destek oldu.

ERDOĞAN: BU BOZGUNCULUK NİYE


Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ,  Abdullah Gül  ve Bülent Arınç'ın bu tavrını eleştirerek "KHK'da değişiklik olmayacak, birlik olmamız gerekirken bu bozgunculuk niye" şeklinde sözler söyledi.

Bu gelişmeler üzerine Abdullah Gül'ün Erdoğan'a rakip olarak siyasete gireceği bile söylendi. Gül'ün İngiltere'de eğitim gördüğü yıllardan beri en yakın arkadaşı olan  Fehmi Koru  bir yazı yazdı.

Koru'ya göre Abdullah Gül 'inceldiği yerden kopsun' deme noktasından hala çok uzak ve o noktaya gelmesi kolay olmaz.

Fehmi Koru Erdoğan - Gül tartışmasını yazdı

FEHMİ KORU: GÜL İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN DEME NOKTASINA KOLAY GELMEZ


İşte Koru'nun yazısındaki o bölümler:

Cumhurbaşkanı Erdoğan son KHK’da yer alan bir müphemliğin kaldırılmasını temenni eden selefi Gül’ün tavrının kendisini ‘üzdüğünü’ söylemişti. Temenni içeren açıklaması sonrasında başgösteren tartışmanın aldığı biçimden esas Cumhurbaşkanı Gül’ün üzüldüğünü sanıyorum.

“İnceldiği yerden kopsun” deme noktasına kolay gelmeyecektir Abdullah Gül. Ancak bizdeki ve başka ülkelerdeki örnekler, tek tarafın ilişki konusundaki itinalı tavrının bunun için yeterli olmayacağına işaret ediyor.


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.