(EYT) Mağrdurlarına yok ama Kenan Sofuoğlu'na var!

(EYT) Mağrdurlarına yok ama Kenan Sofuoğlu'na var!


Kenan sofuoğlu devreye girdi, Motosiklette ÖTV sıfırlandı

Meclis'teki odasında Devletin masasına saygısız bir davranışla ayaklarını uzattığı fotografı tepki toplayan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, pozunu yoğun trafik ve yorgunluk olarak açıklamıştı. Sofuoğlu'nun bu yorgunluğunun boşuna olmadığı ortaya çıktı. Motosikletten alınan ÖTV oranı 31 Mart yerel seçimlerine kadar bir seçim yatırımı olarak sıfırlandığı açıklandı.

‘Senatör’ unvanlı(!) Sofuoğlu’nun ayakları
Kenan Sofuoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüşmeler neticesinde bu konu ile lgili böyle bir kararın alınmasında etkili oldu. Vatandaşlar bu kararla birlikte 250 cc'lik Motosikletlerini yaklaşık 1600 TL daha ucuza alabilecekler.

Hükümet yerel seçimlere kadar ekonomiyi canlı tutmak için beyaz eşya ve konutta KDV oranlarının düşük tutulması ile birlikte çıkış yolları arayarak sorunların üstesinden gelmek için hamle üstüne hamlede bulunuyor.

SOFUOĞLU MOTOSİKLETÇİLERİN UMUDU OLDU

Motosikletlerde yapılan ÖTV indirimi kararının arkasında ise dünyaca ünlü motosiklet şanpiyonu Sakarya AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun etkili olduğu ortaya çıktı.

Türkiye Motorsiklet Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında Sofuoğlu, “Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yapılan ÖTV açıklaması motosikletçilerin yüzünü güldürdü. Bugüne kadar yaptığımız görüşmelerde Bakanımız Berat Albayrak bizi ilgiyle karşıladı. Kendilerine ve Bakan yardımcımız Dr.Nureddin Nebati beye tüm motosiklet camiası adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Bildergebnis für kenan sofuoğlunun motorlu resmi

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER