Eski AK Parti milletvekili:'İstanbul'da artık sokağa çıkmaya korkuyorum'

Eski AK Parti milletvekili:'İstanbul'da artık sokağa çıkmaya korkuyorum'

"Lütfen bu arkadaşlar derhal askere alınsın, PKK ile savaşmaya Suriye'ye gönderilsin"

AK Parti Kayseri eski Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, yılbaşı gecesi aralarında Suriyelilerinde bulunduğu bir grubun Taksim meydanı'ndaki ölçüsüz aşırı eğlenmelerine tepki olarak “İstanbul’da artık sokağa çıkmaya korkuyorum” yorumunu sosyal medya hesabından yayınlayarak tepki gösterdi.

Milletvekilliği döneminde Cumhurvaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen İTÜ Rektörlüğüne adaylığı AK parti'ye yakın Yeni Şafak Gazetesi tarafından “İstanbul Teknik Üniversitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteklediği bir adayın gelmesini isteyen öğrenciler ve vatandaşlar Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır’a oy verebilir” ifadeleri kullanılarak haberleştirilen Kayseri eski milletvekili, “Lütfen bu arkadaşlar derhal askere alınsın, PKK ile savaşmaya Suriye’ye gönderilsin” diyerek tepkisini dile getirerek AK Parti'ye ters düştü.

Kayseri eski AK Parti Milletvekili Gündeş Bakır, sosyal medya hesabından şu sözlerle tapkisini ifade etti.

“Dün gece Taksim’de Suriye bayrağı açıp halay çeken alkollü Suriye’lilerin videosunu büyük bir üzüntü ile izledim.Bir Türk kadını olarak doğup büyüdüğüm İstanbul’da artık sokağa çıkmaya korkuyorum. Lütfen bu arkadaşlar derhal askere alınsın, PKK ile savaşmaya Suriye’ye gönderilsin.”

Yılbaşı gecesi yaşananan olayları VİDEO'dan izleyebilirsiniz.

Video: 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER