Devlet Bahçeli'nin İyi Parti ile ilgili yorumu enteresan oldu!

Devlet Bahçeli'nin İyi Parti ile ilgili yorumu enteresan oldu!
08 Ocak 2018 Pazartesi 13:44
Meral Akşener'e Bahçeli yorumu :'Koluna takar güle güle der'


2019 Cumhurbaşkanı seçimlerinde aday çıkarmayacaklarını açıklayan Devlet Bahçeli olay yaratan açıklamalarına Meral Akşener'i de sıkıştırdı. Bahçeli'nin İyi Parti ile ilgili yorumu enteresan oldu.

MHP DUALI BİR PARTİ

-"MHP üzerinde çok büyük oyunlar var. Bu oyunlar yeni değil. MHP varoluş gayesini sürdürdüğü sürece, misyon ve vizyonun terk etmediği sürece üzerinde küresel güçlerin, iç ve dış odakları önemli oyunlar oynayabilir. Geçmişte olmuştur bu, şimdi de olmaktadır. Eğer bir gün birileri MHP ile uğraşmaktan, onun faaliyetini engellemekten vazgeçerse biliniz ki MHP misyonunu ve vizyonunu kaybetmiş, 87 tane sıradan parti haline gelmiştir, uğraşmaya da gerek yoktur demektir.

İYİ PARTİ DİYE BİR PARTİ KURAR...

-MHP inanan insanların partisidir. Benim inancıma göre dualı bir partidir. Bu partiyle kim uğraşıyorsa iki yakası bir araya gelmez. Cenabı Hak da bazen yardım eder. İYİ Parti diye bir parti kurar, bir hanımefendiyi de koluna takar güle güle der."2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yarış erken başladı. Devlet Bahçeli 2019 seçimlerinde Erdoğan'a destek vereceklerini açıkladığı basın toplantısında Meral Akşener'e laf çakmıştı. Akşener'den de yanıt geldi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı açıklamada İyi Parti ve Meral Akşener e laf atmıştı. Bahçeli'nin açıklamalarına Meral Akşener'den yanıt geldi.

İYİ Parti olarak herhangi bir partiyle 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapmayacaklarını söyleyen Meral Akşener, Bahçeli'ye de şu yanıtı verdi;

-"Başkalarının iradeleri hakkında konuşmak siyasi olarak ayıptır. Kimse, kimin ne yapacağı konusunda akıl verme mevkinde değil. Biz sayın Bahçeli, sayın Erdoğan'ı şartsız şurtsuz niye destekliyor diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Öyle karar vermiştir, saygı duymak lazım. Bizim ne yapacağımıza da biz kendimiz karar veririz".


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.